Düğün mevsimlerinin başladığını ve herkesin tatlı bir telaş halinde olduğunu görmeye başladık. Hemen hemen herkesin yakınında, hatta kendi ailesinde de yaşanan bir durum ve yine etrafımızda oldukça fazla gelin ve damat göreceğiz. Düğünde ne giyilir diye düşünen insanlar dışında, ne tür bir gelinlik tercih edilecek meselesi de gündemde. Belki de çoğu düğünde en çok konuşulan mesele; giyilen gelinliğin, geline ne kadar uyum sağladığı hususudur. Olumlu ya da olumsuz bütün eleştiriler, insanlar tarafından en çok konuşulan durumdur.

Gelinlik Tercihlerindeki Kararsızlık

zayif-kadinlar-icin-gelinlik-modelleri-2

Gelinlerin hemen hemen hepsi, bir kararsızlık içinde kalırlar. Gelin adayları; gelinlik konusunda ne kadar kararlı olsa da, modelleri denemeye başladıkça, fikrinde değişiklikler olur ve kararsız kalır. Üstelik ailelerden de gelen yorumların da devreye girmesi ile, olay daha da karmaşık bir hale gelir. Böyle durumlarda; en doğru gelinliğe ulaşmak isteyen gelin adayları, daha fazla hata yaparlar. Bu özel günde yapılan hatalarla ilgili; tedbirler almak isteyen adaylara, bazı öneriler sunmak isterim.

Zayıflığın Avantajını Yakalamak

zayif-kadinlar-icin-gelinlik-modelleri-3

Bütün gelin adaylarının; düğünden önce, bazı diyet programları uyguladığı iyi bilinen bir gerçektir. Zayıf duruşun, gelinlik de daha narin bir hava sergilediği kuşkusuzdur. Fakat zayıf bir gelin olmanın avantajı ne kadar çoksa, dezavantajı da o kadar fazladır. Seçilen gelinlik tercihinin uygun olmaması, büyük hayal kırıklıkları oluşturabilir. En büyük hatalardan biri de, zayıf olan adaylarımızın omuz ve kol bölümlerinin tamamen ortada kalmasıdır.

Zayıf gelinlerimizin; straplez gelinliklerde, kolları daha zayıf ve uzun görünür. Hele ki gelinimiz çok da zayıfsa; göğüs kemiklerinin sayılır gibi görünmesi de, estetikten uzak bir duruş sağlar. Daha büyük hatalardan biri olansa, aşırı kabarık gelinlik tercihleridir. Kabarık gelinlikler; zayıf adaylarımızın, gelinlik içerisinde kaybolmasına sebep olur. O zaman bu güzel günümüzde, ufak tüyoları gözden kaçırmazsak daha iyi olacak.

Bir önceki yazımız olan Önü Taşlı Gelinlik Modelleri (En Güzel Modeller) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.