yazlik-gelin-cicegi-modelleri-21Gelin çiçeği eskiden günümüze kadar gelin ve arkadaşları, tanıdıkları arasında güzel bir mizansene sebep olan bir obje haline gelmiştir. Arkası dönük şekilde arkadaşlarına gelin çiçeğini atan gelinin çiçeğini yakalayan kişinin yakın bir zamanda evleneceği gibi bir eğlenceli anlayış oluşmuştur. Bu nedenle gelinin düğün esnasındaki görünümü, mekândaki tarzı veya uyumu gibi detayların yanı sıra bu eğlenceli anlarda başrolü oynadığından önemi de giderek artmıştır. Gelinliğinizle uyumlu bir görünüm sağlayabileceğiniz gelin çiçeğini oluştururken bulunduğunuz mevsimi göz önünde bulundurmanızda da fayda vardır. Bu açıdan yaz mevsiminde düğün yapacak olan çiftler oldukça şanslıdır. Pek çok çeşide sahip yazlık gelin çiçeği modelleri mevcut bulunmaktadır.

Kır çiçeklerinden oluşmuş gelin çiçeği modelleri:

Özellikle kır düğünleri veya açık hava düğünleri için çok tercih edilen kır çiçekleri gelin buketleri olarak çok kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Zarifliğinizi ön plana çıkaracak olan gelin çiçeğiniz ile siz de harika bir izlenim yaratabilirsiniz. Gelinliğinize de son derece uyumlu olacak gelin çiçeğiniz ile hayallerinizdeki görünüme ulaşabilirsiniz. Yaz düğünleri için ideal olan bu çiçekler uygun fiyat seçeneklerine sahip olup değişen bütçe ve zevklere hitap edebilmektedir.

Farklı çiçeklerden oluşmuş gelin çiçeği modelleri:

Özellikle orkide, leylak, yedifil, şakayık gibi farklı çiçeklerin kullanıldığı gelin çiçekleri çok sık tercih edilmemekle beraber kullanıldığında mükemmel bir görünüm oluşturmaktadır. Daha çok pembe, beyaz, mor gibi renklerin kullanıldığı çiçeklerde kırmızı gibi daha farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Kendinize, zevkinize ve gelinliğinize uygun 2016 gelin çiçekleri arasından bir tercih yaparak siz de yaz için yapacağınız düğünde elinize alacağınız gelin çiçeğinizi belirleyebilirsiniz.

Güllerden oluşturulmuş gelin çiçeği modelleri:

Çiçekler evleneceğiniz kişiyle olan aşkınızı tanımlamada da oldukça başarılıdır. Kırmızı güller aşkı, tutkuyu sembolize ederken beyaz güller saflığı, masumiyeti temsil ederek hoş bir ambiyans yaratmaktadır. Günümüzde oldukça çok kullanılan güller farklı renklerin bir arada kullanıldığı kombinler halinde de kullanılmaktadır. Beyaz güllerin özellikle pembe güllerle birlikte kullanılmasıyla hoş bir renk elde edilmektedir. Böylece yaz mevsiminde evlenecek gelinler için pek çok gelin çiçeği seçeneği sunulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Kına Gecesi Masa Üstü Çiçekleri başlıklı makalemizde kına gecesi masa çiçekleri ve kına gecesi masaüstü çiçekleri hakkında bilgiler verilmektedir.