tullu-gelinlik-modelleri-9Bayanların en önemli günleri olan düğün günlerinde bayanlar, kendilerini özel ve güzel hissetmek isterler ve bu noktada gelinlik seçimi de oldukça büyük önem taşır. Gelinliği doğru seçerek tüm gözlerin üstünüzde olduğu anlarda beğeni toplamak da istenilen bir durumdur. Her gelin adayının kafasındaki gelinlik modeli farklıdır ve burada zevkler ön plana çıkar.

Tül detayı seven bayanlar bilirler ki, tül detayı bir elbiseye ya da gelinliğe zariflik katar. Kendinizi prenses gibi hissettiren tüllü gelinlik modelleri klasiğin dışına çıkmak istemeyen ve sadeliği seven bayanların tercihi olmaktadır. 2016 yılına ait gelinlik modelleri de markalar ve ünlü tasarımcılar tarafından çoktan derlenmiş ve vitrinlerde yerini almış durumdadır. Karar verdiğiniz andan itibaren az biraz gezinmeye başlayabilirsiniz çünkü zorlu ve uğraş gerektiren bir süreçten geçeceksiniz.

Sadeliğin biraz dışındaki zariflik

Düğünün tüm detayları gibi gelinlik seçiminiz de sizin tarzını yansıtmalıdır. Modayı sık sık takip etmeyi seven, giyime önem gösteren biriyseniz sadeliğin dışına çıkmak size göre olacaktır. Sadeliğin biraz dışına çıkmak isterseniz ve yine küçük detaylara önem veren gelin adayı iseniz işlemeli tüllü gelinlik modelleri de tam size göre olacaktır. Göğüs kısmı işlemeli ya da gelinliğin kuyruk ucunda hafif bir işleme hem sizi sadelikten çıkarır hem de çok fazla karmaşıklıktan kaçınarak tam olarak zarifliği simgeler.

Eğer gelinliği satın almıyorsanız ve terziye diktirme niyetine girdiyseniz, gelinliğin sıkmamasına önem gösterin ve terzinizin iyi olduğundan emin olun. Ayrıca terzide çıkmadan bir kez gelinliği üzerinizde deneyin. Aksiliklere fırsat vermemekte fayda vardır.

Gelinlik denince akla ilk gelen şey

Klasik bir gelinlikte etek kısmının belden kabarık olandır ve asıl gelinliği gelinlik yapan unsulardan biridir. Fakat günümüzde bundan başka pek çok model bulunur. Ünlülerde de artık düz inen gelinlik modelleri dikkat çekmektedir.  Askılı modeller, sworosky taş işlemeli modeller, A kesim modeller, derin sırt dekolteli modeller, v korsajlı ve belden kabarık modeller mevcuttur. Katlı tüllü gelinlik modelleri de en sık tercih edilenlerin arasında yer almaktadır. Katlı modeli genellikle zayıf bayanlar daha da dolgun görünmek için seçerler. Balıketli bayanlar bu modelde bir gelinlik seçerse olduğundan daha kilolu görünebilir.

Gelinlik modellerini denerken çekinmeyin istediğiniz kadar istediğiniz gelinli modelini deneyin. Hem en güzel hem de tam size göre olan modeli belirleyip ruhunuza hitap eden bir gelinlikle aynı zamanda içinize sinen bir şekilde mağazadan ayrılın.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kabarık Duvak Modelleri başlıklı makalemizde kabarık gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.