tek-omuz-gelinlik-modelleri-22Düğün sezonu her geçen gün yaklaşıyor ve gelinlik seçiminiz için vakit daralıyor. Modeller arasından seçiminizi yaparak size özel tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Tek omuz gelinlik modellerin nazik bir duruşu vardır. Bu çeşitteki modellerin A kesimi bir gelinlik tasarımı ile kullanabilme imkânınız varken, aynı zamanda dar kesim ya da tarlatansız tasarımlarla da kullanabilirsiniz. Genellikle sade gelinlik tasarımlarında seçilen tek omuz, geline şık bir farklılık yaratmaktadır. Seçiminiz bu tür bir modelden taraf ise, kendinize hoş ayrıntıları bulunan bir model tercih etmenizi tavsiye verebiliriz. Tek omuz model için özel olarak birçok gelinlik kumaşı ve tülünü seçmek aklınıza gelebilir. Ayrıca aksesuar tercihinizi de buna göre şekillendirebilirsiniz. Helen modeli gelinliklerde bu tasarım sık olarak kullanılmaktadır. Yaz gelini olacaksanız, şahane model gelinlikleri çeşitli çiçekler ile kombine etme şansını kaçırmayın.

Tek omuz gelinlik modeli seçimi

Gelinliğiniz için kısa etek kesimi olan tasarımları da seçebilirsiniz. Farklı ve estetik bir duruş için tercih edilecek tasarımın boyun ve kol kısmı biraz etli olan bayanlarda biraz zorluk çıkarabileceğini söylemek isteriz. Genellikle bu çeşit kesimler tercih edilirken askı aynı zamanda bir detay aksesuarı olarak değerlendirildiği için seçiminizi oluştururken bunu da göz önüne almalısınız. Bazen bu türdeki şık ve sade gelinlik modelleri seçilirken, taşlı askı, inci taşlı veya dantelli seçilebilir. O zamanda klasiğin de dışına çıkıldığı için daha hoş ve farklı olabilir. Elbette gelinlik model seçimi müstakbel gelin adayının en önem verdiği konu olmaktadır. Özellikle bu muhteşem gece özel ve güzel olmak bir hayli önem taşımaktadır. Seçiminizi oluştururken değerli zamanınızı da doğru kullanmanız gereklidir. Belli vakitlerde organizasyonun önemli kısmı da bayanlara kaldığı için, kendinizi bunaltmadan ve strese girmeden kararınızı oluşturmalı ve iyi bir tasarımcı seçmelisiniz.

Düğün konseptine uyum

Taşlı, dantelli, ince ipli olan farklı kesim modele rastlayabilirsiniz. Bu konuda önemli olan bir bütün olarak seçimini yaptığınız zarif gelinlik modelini hayal ettiğinizi düşünmenizdir. Bundan sonrası zaten kafanızda oluşacak ve meydana gelecektir. Organizasyonu nerede yaptığınız da gelinlik modeli kadar önemlidir. Organizasyona uygun bir gelinlik seçimi geceye uyumunuz için önemlidir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Taşlı Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde taşlı gelinlik gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.