tasli-gelinlik-modelleri-14Her bayanın küçüklüğünden bu yana hep bir vazgeçilmez hayali vardır bu da düğünüdür giyeceği gelinliktir. Ve küçüklükten başlarız her yıl fikrimiz ve kafamızda tasarladığımız gelinlik modeli değişir. Yıllar sonra bir karara varmış olsak bile o gün geldiğinde hepimiz ayrı telaşa gireriz. Hangi gelinlik nasıl model kabarık mı taşlı mı gibi… Bu zaman geldiğinde ise birçok model ile karşı karşıya kalırız. Ama en çok dikkatimizi çeken ise taşlı gelinlik modelleridir. Parıltılı ve gösterişli duruşu ile o güne damda vuracağımıza bizi inandırır. Ve öyle de yapar. Kabarığından tut düz modeline kadar her gelinliğin üzerine özenle işlenen taşlar o hareketleri ile bizi aştan çıkarır. Sade saç ve sade aksesuar ile tamamlanan kombin ile günün prensesi olurlar.

2016’da ise bu modellerin farklı tarzları ve tasarımları ile damga vuracağa ve ön plana çıkacağa benziyor. Göğüs kısmındaki işlemelerin yanı sıra etek kısmında da uygulanan bu nadide taşlar sizin parlayacağınıza garanti verecektir. Misafirlerin yanı sıra eşinizin de gözü sizin üstünüzde olacak ve onu hayran bırakacaksınız. Özellikle de bu modelleri abartı ve çekiciliği seven bayanlarımız daha fazla tercih etmektedirler. Geçen yıllara nazaran bu yıllarda daha fazla tercih arasında bulunan bu modeller sırasını hiç kaybetmeyeceğe benziyor. Farklı tasarlanan modelleri ve tarzları ile kızlarımızın gözdesi olmaya devam edecek gibi. Daha çok prenses gelinlik modellerinde kullanılan bu taş işlemeleri aynı zamanda diğer gelinlik modelleri arasında da sırasını kaybetmemekte.

Her santimetresine taş işlenmesi ile bilinse de bazen de tek bir sırasına uygulanan bu taş işlemeleri gelinleri baştan çıkarma özelliğine sahiptir ve dayanılmaz bir güzelliği özelliği de geride bırakmamak gerekir. Oldukça çeşitlilik sağlayan bu modeller parıldamak isteyen gelinlerimiz tarafından da çok tercih edilmektedir. Taşlı gelinlik modelleri aynı zamanda diğerlerine nazaran daha iyi fiyatlarda olup her kızımızın tercihine bir nebze yardımcı olmaktadır. Bayanlarımız vazgeçilmezi olan taşlar gelinlik üzerinde farklı hareketler ile tasarlandığında göz dolduran güzelliklere imza atacaktır.

Lakin abartı kullanımı takdirde çok demode bir görünüme sahip olacaktır. 2016’nın taşlı gelinlik modelleri ise oldukça zarif tasarlanmış ve çoğu kızımızın tercihleri arasında yer alacağa benziyor. Bu tarz gelinliklerde taş işlemelerin doğru kullanıp kullanılmadığına dikkat etmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Böylece düğününüzde demode bir tavır sergilemek yerine parıl parıl parlayan prenses gibi bir gelin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Trend Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 gelinlik modelleri ve 2016 trend gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.