tacli-gelin-saci-modelleri-17Gelinler için düğün hazırlıkları pek çok aşamadan oluşmaktadır. Ancak bu sürecin en zor aşamaları gelinlikten, ayakkabıya; gelin başından makyajının seçimine kadar olan aşamalardır. Bunun için çoğu gelin adayı stresli bir döneme girmektedir. Gelin saçı yapımı da özellikle kişilerin size ilk baktığında fark edilecek bir detay olduğundan özenle yapılmalıdır. Gelin adaylarını bu stresli dönemde rahatlatacak bazı ipuçları mevcuttur.

Gelin saçınızı yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?

  • Öncelikle mutlaka düğün gününüzden önce saçınızı yaptırmalı ve gelinliğinizle nasıl göründüğünüzü kontrol etmelisiniz. Son anlarda çıkacak olan karar değişiklikleri sizi olumsuz etkileyecektir.
  • Kır düğünleri için çok kullanılan açık saç modelleri özellikle çiçekli taçlar ile oldukça şık bir görünüm sağlamaktadır.
  • Gösterişli taçlar genellikle otel düğünü gibi şık bir konseptte düğününü yapacak olan kişiler için tavsiye edilmektedir.
  • Sade olan gelinliklerinize başka herhangi bir aksesuar kullanmayacaksanız kullanacağınız renkli bir taç ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.
  • Tarihi düğün ambiyansı yaratacak olan çiftler için incili taç modelleri çok uygun bir seçim olacaktır.
  • Özellikle balo tipi bir gelinlik giyen gelin adayları için oldukça zarif dura toplu saça takılı taçlar çok zarif durmaktadır.  Bu gibi daha pek çok taçlı gelin saçı modelleri mevcut olup yüz tipinize, gelinliğinize ve zevkinize göre çeşitlilik göstermektedir.

Çiçek taçlı gelin başı modelleri:

Çiçek detaylarının özellikle kır düğünlerinde kullanılması bu taçların da yaz düğünlerinde kullanılmasına neden olmuştur. Özellikle açık saçlarda çok faza kullanılan taçlar çok zarif bir görünüm yaratmaktadır. Bunun yanında topuz saçlarda da sık sık kullanılan gelin tacı modelleri oldukça geniş bir seçeneğe sahiptir.

İnci taçlı gelin başı modelleri:

Günümüzde gelinlerin kullandığı taç modelleri çok fazla seçeneğe sahiptir. Ayıca taşlı gelin taçları çok sık kullanılan taç modelleri olmakla birlikte maliyetine uygun şekillerde tercih edilmektedir. Yandan topuz şeklinde yapılmış saçlara takılan incili taçlar sizi mükemmel bir görünüme sokacaktır. Bunun yanında bu tarz topuz yapılan gelin saçları için duvağın alttan takılması daha hoş bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. Tacınız çok taşlı veya detaylı ise daha sade mücevher çeşitlerini kullanarak yeterince hareketli olan görünümünüzü dengeleyecektir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Gelin Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 gelin saç modelleri ve gelin saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.