siyah-uzun-elbise-modelleri-11Bayanların alışverişse olan tutkusu hemen herkes tarafından bilinir. Hemen her fırsatta mağazaları, vitrinleri gözden geçiren hanımların alışverişlerde mutlaka uğradıkları reyon ise şüphesiz elbiselerin olduğu kısımlardır. Elbiseler bir bayanın asaletini ve zarafetini ortaya çıkaran şık kıyafetlerdir. Bu sebeple de pek çok bayan alışverişlerinde mutlaka elbise modellerini inceler.

Elbise tercihlerinde pek çok kıstas göz önünde bulundurulur. Elbiselerde en çok tercih edilen renklerden biri olan siyah ise bayanların bu konudaki gözdesidir. Siyah elbiseler iş hayatında ve özel günlerde sıklıkla kullanılan kıyafetlerdir. Şimdi gelin siyah elbiselerde yeni sezon trendlerine, vücut tiplerine göre elbise tercihlerine ve en yeni siyah uzun elbise modellerine beraber göz atalım.

Elbise tercihlerinde en önemli husus vücut tipidir. Elbise seçimlerinizde elbisenin kesiminin ve ayrıntılarının sizin vücudunuza uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bunun için de öncelikle kendi fiziğinizi iyi bilmeniz ve vücudunuzu tanımanız gerekir.  Vücut tipleri en genel anlamda dörde ayrılır. Bunlar elma, kum saati, armut ve atletik vücutlardır. Siyah elbiseler oldukça iddialı ve kilo gösteren bir renk olduğu için fiziğine güvenen bayanlar için oldukça doğru bir tercih olacaktır. Eğer ki basen bölgeniz geniş ve ya fazla kilolarınızdan şikâyetçi iseniz siyah elbiselerde daha dökümlü ve bol modelleri tercih etmelisiniz.

Siyah elbiselerde bu sene dikkat çeken detaylar arasında en göze çarpan ayrıntılardan bir tanesi de otantik ve geleneksel süslemelerdir. Siyah renk elbiseler ile güzel bir uyum sağlayan altın sarısı renkte işleme ve motifler geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sezonda da karşımıza çıkıyor.

Siyah elbise modelleri arasında boyundan bağlamalı, askılı, straplez, kayık yaka gibi pek çok farklı modeli bulmanız mümkün. Ayrıca incelik ve zarafet isteyen bayanlar için kalem etekli modeller, gösteriş ve şıklık isteyenler için kabarık, volanlı etekli elbise modelleri de vitrinlerdeki yerini alıyor.

Son zamanlarda artan beklentiler ve farklı tüketici zevklerinden dolayı daha pek çok alternatif bulmak mümkündür. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta ise elbisenin kullanılacağı ortama uygunluğu, vücut tipinize uygunluğu ve rahat olmasıdır. Bu hususlara dikkat ederseniz siz de istediğiniz elbisede beklentilerinizi karşılayacak görünüme kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kırmızı Elbise Modelleri başlıklı makalemizde 2016 kırmızı elbise modelleri ve kırmızı elbise modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.