pelerinli-gelinlik-modelleri-10Pelerin, düşünülünce bir gelinliğin üzerinde uyumunu sağlayamayabilirsiniz. Fakat son zamanlarda oldukça sevilen ve beğenilen bir model oldu ki, gelinlikçilerde bu beğeninin farkına varıp çeşitli tarzda gelinlik üretmeye başladılar. Pelerinli gelinlik modelleri, farklı tarzı ve farklı duruşuyla en özel ve güzel günler için oldukça kaliteli ir şekilde hazırlanmakta ve gelin adaylarına sunulmaktadır. Bu gelinlik modeli, değişik bir tarz yaratmak isteyen ve o gece için diğer gelinlere benzemek istemeyen gelin adayları için en ideal gelinlikler arasında yer almaktadır.

Pelerinli gelinlik modelleri, her kesime uygun üretilmiş olsa da daha çok tesettürlü bayanlara hitap eden gelinlikler arasındadır. Bu tarzda bir gelinliğin giyilebilmesi için hem bazı ufak tefek detayların göz önünde bulundurulacağı gibi düğün mekânının ve yerinin de özel bir organizasyonu içermesi gerekir. Gelinliğinizde pelerin kullanıyorsanız eğer, duvak kullanmamanız daha doğru olacaktır. Çünkü pelerin zaten omuzlardan yere kadar uzanan ve sırt tarafınızı tamamen kapatması dolayısıyla duvak kullanılmaması gerekir. Eğer duvak kullanırsanız, pelerinin özelliğinin yitirilmesi bir yana, kat kat giyilmiş bir görüntü oluşturursunuz. Şık ve güzel durmayı bırakın komik bir görüntüye bürünmenize de sebep olabilir.

Yanlış Kombinlere Dikkat

Pelerinli gelinlik modelleri, sizi bir prenses edasına büründürürken oldukça riskli olan bir tercihtir. Yanlış kombinler ve yanlış parçaların bir araya getirilerek kullanılmasıyla oldukça kötü bir görüntüye sebep olabilirsiniz. Böylelikle, en güzel gününüzde o tatlı telaşınızı ve heyecanınızı yaşayacağınız yerde keşkelere boğulursunuz, düğününüz sizin için sıkıcı bir hal almaya başlar. Bu edenle, mutlaka bu gelinlik ile ilgili görselleri araştırmalı ve oldukça iyi bir tasarımcıyla anlaşma sağlamalısınız.

Bu gelinlik modeli, tesettür bayanların en gözde modelleri arasında yer almaktadır. Oldukça iddialı olmasının yanı sıra değişik ve ihtişamlı görüntüsüyle tüm kişileri büyülemenizi sağlayacaktır. Pelerin, gelinlik üzerinde çıkarılan, ayrı bir parça olarak kullanılması, daha mantıklı olmaktadır. Hem düğün sırasında çıkarıp gelinliğinizi tamamen gösterirken hem de bir başka parçayla değişikler yaparak kombinlediğinizde oldukça farklı model oluşturmanız mümkün olacaktır. Bu yüzden pelerinin, kullanışlı olması oldukça hoş bir detaydır.

Ya da çeşitli fikirler edinerek, düğüne girişinizi bu pelerinle sağlarken çıkartıp farklı bir model uygulayıp geceye devam edebilirsiniz. Hem böylelikle daha farklı görünmenizi sağlayabilirsiniz hem de bir gece içerisinde iki farklı görünüşle davetlilerin karşına çıkabilirsiniz. Böylelikle hem düğün sırasında oldukça rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlayacak hem de dans ederken rahat hareket etmiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Kayık Yaka Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 kayık yaka gelinlik modelleri, kayık yaka gelinlik ve kayık yaka gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.