Düğün hazırlıklarında bayanların en çok zorlandığı şeylerden biri gelinlik seçimidir. Bir gece giyilecek olmasına rağmen hayal ettiği gelinliği giymek ister. Yüzlerce model arasından vücuduna uygun ve beğendiği gelinliği bulmak en zor şeydir. Hem vücuduna uygun hem de gösterişli bir gelinlik arayanlar önü taş işlemeli gelinliği tercih etmeli.

Gösterişli gelinlik modelleri:

Gösterişli bir gelinlik arayan gelin adayları için önü taşlı gelinlik modelleri en ideal modellerdir. O özel gecede özel ve ışıl ışıl olmak isteyen bayanlar önü taşlı modelleri tercih etmelidir. Önü taşlı gelinlik modelleri şık duruşları ile göz doldurur. Bayanların gelinlik mağazalarına girdiği anda dikkatlerini çeken önü taşlı gelinlik modelleridir. Taşlı gelinlik modellerinde taş işlemeli gelinlikler bayanların o gece daha da fazla ilgi çekmelerini sağlar. . Parıltılı bir düğün hayali kuran bayanlar taşlı model gelinlik ile parlak, şık ve estetik bir görünüme sahip oluyor.

onu-tasli-gelinlik-modelleri-2

Abartı ve sadelik bir arada:

Kabarık, balık etek, straplez, askılı gibi tüm modellerde taş detayı kullanılabilmektedir. İri veya ufak taşlar ile genelde de swaroski taşları kullanılır. Önü taş işlemeli gelinlik modellerinde kullanılan saten kumaş gelinliğin zerafetini, işçiliğini, kalitesini artırırken düğünde gelinlerin de kendilerine olan özgüvenini artırır. Sade ve düz bir gelinliğin önüne uygulanan taşlar o gelinliği bambaşka bir modele dönüştürüyor.

onu-tasli-gelinlik-modelleri-3

Önü taş işlemeli straplez model gelinlikler cesur gelinlerin vazgeçilmez modelleri arasında yer alıyor. Hem sadelik hem de şıklık arayan bayanlar kabarık etek gelinlik modelinde üst kısmında taşlı modelleri tercih ediyor. Üst kısmı gayet parlak dururken etekler kabarık tül detayı ile gelinlerin kendilerini prenses gibi hissetmesini sağlıyor. Gelinliğin alt kısmında düz ve sadeliği tercih edip üst kısmında taş detaylarının kullanıldığı gelinlikler hem sadelik hem de gösterişi seven bayanlar için ideal modeller arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Son Trend İki Parçalı Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.