onu-kisa-arkasi-uzun-gelinlik-modelleri-16Gelinlik her genç kızın rüyalarını süsleyen kıyafetlerden biridir. Bu nedenle en özel gününüzü ifade eden gelinlikler tercih edilirken kimi zaman modadan yararlanabilir kimi zaman ise dilediğiniz gibi özgür seçimlerde bulunabilirsiniz. En mutlu gününüzde giyeceğiniz gelinlik modeline elbette siz karar vermelisiniz.

Fakat özellikle stresli ve yoğun bir süreç olduğundan bazen kişiler doğru gelinliğe karar vermekte tereddüt yaşayabilmektedir. Bazen de bir kaç gelinlik modeli hakkında hangisini tercih edeceğinizi bir türlü bulamazsınız. Eğer sizlerde sıradan olmaktan uzak, kendi farklılığını ortaya koyan bir gelin olmak istiyorsanız önü kısa arkası uzun gelinlik modelleri hakkında ufak bir araştırma yapabilirsiniz.

Önü Kısa Arkası Uzun Gelinlikleri Kimler Tercih Etmelidir?

Önü kısa arkası uzun gelinlik modelleri tercih edilirliği bakımından oldukça az modeller arasında yer almaktadır. Fakat doğru bir kullanım ile bu gelinlikler ile fiziğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Gelinliğin ön kısmı kısa olacağı için öncelikle bacaklarınızın güzel olması gerekmektedir. Bu nedenle bu modelleri boyu uzun ince bacaklı bayanların tercih etmesi doğru bir seçim olacaktır. Özellikle bir dönem ön eteği mini olan gelinlikler oldukça fazla kullanılmaktaydı. Fakat bu sezon bu kadar mini tercih etmemeniz gerekiyor.

Özellikle diz kapağından aşağı olan ve kat kat uzunluğu olan modeller bu sezon çoğu bayanın tercihini oluşturmaktadır. Gelinlikler kabarık modeller bir kaç sezondur en çok tercih edilen modelleri oluşturmaktadır. Bu sezon önü kısa arkası uzun gelinliklerde de kabarık modeller tercih edilmelidir. Yine etek uçları dantelden yana tercih edilen bu gelinliklerin çok mini olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu gelinliklerde genellikle straplez model tercih edilmektedir. Çok fazla taşlı, boncuklu modeller önü kısa gelinliklerle pek uyumlu olmamaktadır. Bu nedenle sade bir gelinlik tercih etmeniz önemlidir.

Ayakkabı Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Önü kısa gelinliklerde en can alıcı noktayı ayakkabı seçimleri oluşturmaktadır. Kuyruklu ve kabarık uzun gelinliklerde genellikle ayakkabı modeliniz pek göze çarpmaz. Fakat bacakları açıkta bırakan bir gelinlikte çoğu gözler ayakkabılarınızda olacaktır. Bu nedenle ayakkabısı seçiminin son derece önemli olması gerekmektedir. Eğer gelindiğinizi sade bir modelden yana kullanacaksanız ayakkabılarınızı daha gösterişli tercih edebilirsiniz.

Özellikle bilekten bağlamalı detaylar önü kısa arakası uzun gelinlik modelleri ile oldukça uyumlu olmaktadır. Ayak bileğinde çiçek detayları olan pudra, mor ya da mavi tonlarında ayakkabı seçimi ile dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.