Nikâh törenlerinde bazen düğünlerde de gelen davetlilere hediye olarak nikah şekeri dağıtılır. Bir çok nikâh şekeri modeli bulunduğu bu modellere ve fiyatlarına göz gezdirelim. ÇeşiTLi renklere sahip rengârenk deniz kabuğunda yapılmış bir nikah şekerinin bir adedinin fiyatı 0,89 TL. Cam şişenin üzerine renkli güller olan nikah şekerinin bir adedi 1,40 TL. Beyaz renk kafesin üzerine değişik renkte kurdele seçeneği olan kurdelenin üzerine de kuş objesi konulmuş olan nikah şekerinin on adedinin satış fiyatı 157,50 TL.

Faytonun üzerinde gelin ve damat objesi olan nikâh şekerinin bir adedinin satış fiyatı 1,49 TL. Kafes şeklinde ahşap malzemeden yapılmış olan nikah şekerinin satış fiyatı 1,15 TL. Yastık şeklinde olan nikah şekerinin elli adedinin satış fiyatı 105 TL. Lazer kesim ile yapılmış mor tül ile sarılmış olan ürün süslemesi lavanta olan kelebek şeklinde olan nikah şekerinin elli adedi 133,50 TL. Tül ile sarılmış gelin damat objesine ayrıca mavi boncuk eklenmiş olan nikah şekerinin 100 adedi 65,61 TL. Ahşap malzemeden yapılmış üzerinde renkli çiçekler ile süsleniş kafes şeklinde olan nikah şekerinin bir adedi 2,35 TL.

Denizyıldızı modelinde ortasında da inci olan nikâh şekerinin bir adedinin satış fiyatı 2,45 TL. Küçük bir ayna objesinin ön kısmına çiçek detayı arkasına da tül konmuş olan nikâh şekerinin bir adedi 1,60 TL. Ufak bir arabanın için de gelin damat objesi arkada tül üstte de tüy detayı olan nikah şekerinin bir adedi 2 TL. Kabağı mantar olan lavanta şişesinin üzerinde beyaz tülden kurdele detayı ile ortasında inci olan nikâh şekerinin bir adedi 1,30 TL. Ceviz büyüklüğünde nazar boncuğunun tül ile minik çiçekler ile süslenmiş olan nikâh şekerinin 50 adedinin satış fiyatı 109,90 TL.

Üzerinde istenilen fotoğrafın konulabileceği magnet şeklinde olan nikâh şekerinin elli adedinin satış fiyatı 39,90 TL. Karışık bir şekilde ve rengârenk çiçekleri olan ahşap malzemeden imal edilmiş olan kafes şeklinde nikah şekerinin bir adedinin satış fiyatı 2,45 TL. Kafes şeklinde hayat ağacı objesi olan inci ve nazar boncuğu süslemeleri olan nikâh şekerinin satış fiyatı 122 TL.

Bir önceki yazımız olan Kına Gecesi için Tef başlıklı makalemizde kına gecesi için tef ve kına gecesi tef hakkında bilgiler verilmektedir.