nikah-icin-beyaz-elbise-5Günümüzde gelinlik modelleri sadeleşip, tarlatan kullanımı azalma gösterirken daha çok elbise modelleri göz önünde bulundurularak gelinlik tercihleri yapılmaktadır. Gelin adayları gösterişten uzak sadece ve ütopik modelleri tercih ederken düğün yapmadan sadece nikah ile evlenen gelin adayları gelinlik yerine beyaz ve hafif elbiseleri tercih etmektedirler. Gelinlik yerine tercih edilen elbiselerin nikah öncesinde kullanımı da söz konusu olabiliyor. Evden çıkarken, kuaföre giderken, fotoğraf çekimlerinde gibi birçok noktada elbiseleri kullanıp düşün esnasında gelinlik tercih edenlerde mevcuttur.

Nikah için Elbise Seçerken Renk Seçiminde Dikkat Edin

Nikah için elbise beyaz tercihi yapmak gelinin nikahı ya da düğünü nerede yaptığına göre de farklılık göstermektedir. Genellikle düğünü ve nikahı bir arada yapan gelin adayların tercihi nikah öncesi ve esnasında elbise giyip düğün kısmında gelinlik giymekten yana olabiliyor. Ama asıl tercih edilen noktası, rahat ve daha hoş görüntü veriyor olmasıdır. Gelin adaylarının nikah ve düğün esnasında kendilerini rahat hissetmelerine verdikleri önem her geçen gün arttığı için tercih edilen gelinlik ve elbise modelleri de her geçen gün farklılık göstermektedir.

Gelinlik mağazalarında da ön sıralarda yer alan nikah elbiseleri kumaşları ve desenleri ilde tercih edilebilirliğini belirlemektedir. Kullanılan kumaşın hafif ve uçuş uçuş olması, işlemesinde kullanılan taşların, pulların veya apliklerine naif olması en çok dikkat edilen unsurlar arasındadır. Gösterişten uzak, gelin adayının kendini iyi hissetmesinin önemsenerek hazırlandığı elbiseler her zaman satın alınabilir ligini koruyacaktır.

Nikah Elbisesi Rahat Olmasından Dolayı Tercih Ediliyor

Sadece nikâh ile evlenen gelin adaylarının gelinlik tercih etmemelerinin bir sebebi de sonrasında katılacakları yemek, eğlence organizasyonu ya da havuz başı etkinlikleri gibi rahat hareket edebilmelerini kısıtlamıyor olmasıdır. Gelinliği taşımak zorunda olmadan rahatlıkla yürüyebilmek, istedikleri gibi hareket edebilmek en güzel günlerini diledikleri gibi yaşayabilmek için tercihlerini elbiseden yana kullanıyorlar. Kadınların hem görselliğine hem de rahatlığına önem verdikleri bu dönemde en güzel elbiseyi üretim onlarla buluşturmak birçok gelinlik üreticisinin tekelindedir.

İstediğiniz modele, istediğini kalite ve güvende sahip olabileceğiniz birçok gelinlik marka ve mağazası bulunmaktadır. Mutluluğunuzu dilediğiniz gibi yaşayabilmenizi ve dilediğiniz rahatlıkta şıklığı yakalamanız dileği ile mutluluklar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Gelinler için Düğün Öncesi Bakım Önerileri başlıklı makalemizde gelinler için düğün öncesi bakım önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.