nikah-elbisesi-nasil-olmalidir-8Düğünler çiftlerin en önemli günleridir. Bu özel günlerde hayatlarını birbirleri ile geçirmeye söz verirler, bunları sevdikleri kişilerin huzurlarında birbirlerine söylerler. Anca bazı çiftler düğün töreni yapmak yerine sade bir nikâh töreni ile sevdikleri kişileri çağırıp bunu tercih ederler. Bu sebeple de gelinlerimiz kendilerine hep nikâh elbisesi nasıl olmalıdır diye sorular sorup durur. Gelinliklerin beyaz olmasından dolayı genellikle nikâh elbiselerinde de beyaz tercih edilmektedir. Ancak bu kalıpları yıkmak istiyorsanız pembe bir elbise de tercih edebilirsiniz. Pembe tonlardaki nikâh elbiseleri farklılık isteyen gelin adaylarımız için önerilen çeşitlerdir.

Nikâh elbisesi nasıl olmalıdır sorusuna bir diğer cevap ise uzun veya kısa elbiseler seçmenizdir. Burada ise dikkat edilmesi gereken nokta vücut tipinizdir. Boyunuz uzun ise özellikle de bacak boyunuz fark ediliyorsa kısa nikâh elbisesi seçmeniz daha iyi olacaktır. Eğer boyunuzun uzun olmadığını düşünüyorsanız tıpkı gelinlikler gibi uzun nikâh elbiselerine göz atabilirsiniz. Uzun modeller bacak bölgesi uzun olmayan bayanlarımız tarafından sıkça tercih edilen nikâh elbisesi modelleridir. Nikâh elbisesi nasıl olmalıdır sorusuna cevap bulmuş iseniz duvak seçimi ve ayakkabı seçimine başlayabilirsiniz. Lakin çanta ve ayakkabınızın uyum içinde dikkat etmeniz önemli unsurlar içinde yer almaktadır.

Eğer çanta kullanmak istemezseniz çok sade bir kolye ile nikâh elbisenizi taçlandırabilirsiniz. Nikâhta giyilecek elbise seçerken bir kına gecesi düğün gibi faktörleri unutmamak gerekmektedir. Bu bilgi de söylenecek şey nikâh elbisesinin çok abartılı olmaması gerekmektedir. Fakat günlük kıyafet gibi de olmamalıdır. En doğru nikâh elbisesi sadelikten ve şatafatlıktan uzak olan elbise tercihidir. Çoğu gelin adayı tüm bu organizasyonlar başlamadan kıyafeti hazırlamış bulunmaktadır. Nikâhta giyecek olduğunuz elbisenin diğer elbiselerden farklı olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Nişanınız da uzun kıyafet giymiş iseniz nikâhınızda kısa kıyafet tercih edebilirsiniz.

Bununla beraber bir gün göğüs dekoltesi olacaksa nikâhta sırt dekolte tercihler arasında olabilir. Renkleri ise bulunduğunuz ortama uygun olmalıdır. Nikâh resmiyet ve ciddilik içerdiğinden dolayı beyaz, krem ve lacivert tercihi doğru olacaktır. Pembe kırmızı sarı gibi eğlenceli renkleri düğüne saklayabilirsiniz. Siz de nikâh elbisesi nasıl olmalıdır sorusunun cevabını buldaysanız elbise aramaya başlamalısınız. Lakin unutmamız gereken seçeceğiniz kıyafetin bulunduğunuz ortama ve vücut tipinize uygun olmasıdır. Düğün ve nikâhın birbirinden ayrılmasında ki en büyük unsur nikâhın sadece akraba kısmı ile geçmesi, düğün ise davetli sayısının fazla olmasından kaynaklanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Deniz Kızı Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 deniz kızı gelinlik modelleri, deniz kızı gelinlik ve deniz kızı gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.