Düğün sezonuna aylar kala gelinlik seçimi her müstakbel gelinin zorluk yaşadığı bir durumdur. Bu nedenle de moda tasarımcıları gelinlik modeli tercihinde gelin adaylarına vücut yapılarına oturan gelinlik modellerini tercih etmeleri konusunda tavsiye veriyor. Tabii gelinlik modeli seçiminizde tek önemli nokta vücut şekliniz olsun demek yanlış olur. Özellikle gelinlik tercihlerinde etkili olacak bir diğer faktör tabii ki düşlediğiniz gelinlik olmasıdır. Tek yapmanız istenen ise hayalini kurduğunuz gelinlik modelinizi vücudunuza oturan tasarım ile bütünleştirmektir. Bunu ister kendi anlaştığınız bir moda evi ile özel dikim veya isterse bir gelinlik mağazasında bulunan hazır bir gelinlik ile yapmanız mümkün.

Hangi vücuda nasıl bir gelinlik daha uygundur?

Gelinlik tasarımları çeşitlilik göstermektedir. Öncelikle M yaka gelinlik modelleri arasından tercihini kullanmak isteyen kızların sahip olması gereken vücut yapısı nasıl olmalıdır? İlk olarak büyük göğüslü hanımların göğüslerini saklamaları ya da tam anlamı ile bu noktayı ortaya çıkartmaları gerekmektedir. Çünkü böyle bayanlarda kapalı veya açık olan estetikten uzakta kalmış modeller güzel bir görünümün elde edilmesine engel teşkil eder. Bu yüzden öncelikle bu iki seçimden birini yapmaları gerekmektedir. Büyük göğüslere sahip bayanlar eğer gelinlik tasarımlarında straplez seçimi yapmayı düşünüyorlar ise düz kesimi tercih etmelidirler. Eğer şık m yaka modelleri arasından bir tercih yapılacak ise bu tasarımda her zaman zarafeti yakalayamayacağınız için tek askılı detayı olan tasarımlar arasından tercihinizi oluşturmanız gereklidir. Böylelikle daha estetik ve şık bir görüntüye kavuşursunuz. Göğüs dekoltenizi kapatmanızın bir diğer yolu ise sihirli bir yöntemdir. Yalnızca illüzyon dantel efekti sayesinde göğüs dekolte kısmını hareketlendirmeniz gerekmektedir.

M yaka model seçimi

Gelinlik modeli tasarımlarında en çok zorlanılan model şüphesiz M yakalı modellerdir. Her gelin adayı üzerinde şık bir görüntü elde edileceği kesinlikle söylenemez. Bu yüzden gelinlik modeli tercihi olarak kullanılması sakıncalı bir durum ortaya koyabilir. Fakat hala günümüzde kullanılmakta olan M yaka gelinlik tasarımları kullanılmaktadır. Hem de moda tasarımcıları bu modeli o kadar geliştirmişlerdir ki gelinlerin zarif ve nahif bir görüntü kazanmalarına imkân sağlanmış.

m-yaka-gelinlik-modelleri-2 m-yaka-gelinlik-modelleri-3 m-yaka-gelinlik-modelleri-4 m-yaka-gelinlik-modelleri-5 m-yaka-gelinlik-modelleri-6 m-yaka-gelinlik-modelleri-7 m-yaka-gelinlik-modelleri-8 m-yaka-gelinlik-modelleri-9 m-yaka-gelinlik-modelleri-10 m-yaka-gelinlik-modelleri-11 m-yaka-gelinlik-modelleri-12 m-yaka-gelinlik-modelleri-13 m-yaka-gelinlik-modelleri-14 m-yaka-gelinlik-modelleri-15 m-yaka-gelinlik-modelleri-16 m-yaka-gelinlik-modelleri-17 m-yaka-gelinlik-modelleri-18 m-yaka-gelinlik-modelleri

Bir önceki yazımız olan 2016 Kabarık Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 kabarık gelinlik modelleri ve kabarık gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.