Abiye ModelleriÖzel günlerimiz de dostumuzun arkadaşımızın gerek nişanı gerekse düğünün de her bayan gecenin en şık bayanı olmak ister. Bunun için elbise seçimi çok önemlidir. Hem vücut tipinize uygun hem de şık ve gösterişli olan abiye modelleri seçmelisiniz ki doğru bir tercihle güzel olabilesiniz. Siyah her zaman en çok tercih dilen renk olarak bir tık daha ön planda olmuştur. Ve siyah fazla kiloları örtmede ve daha asil, şık görünmede her zaman daha kurtarıcı bir renk olmuştur.

Siyah rengin yanında daha cesur bayanların tercih ettiği ve bayanları kuşkusuz gecenin en dikkat çekici bayanı olarak gösteren renk kırmızıdır. Ama bu rengi herkes cesaret edip giyemez çünkü kırmızıyı taşımak da bir nevi özgüven ister. Yıllar geçtikçe modası geçmeyecek olan kırmızı abiye modelleri tasarımcıların her zaman ilgi odağı olmuş ve çalışmalarını bu modeller üzerinde yoğunlaştırmışlardır. Ve bayanların bu kadar çok tercih etmesiyle de daha çok tasarımlar çıkacağa benziyor.

Balık abiye modelleri

Özellikle son zamanlarda daha çok trend olan ve birçok bayan tarafından sıkça tercih edilen balık abiye modelleri kırmızının asilliği ile buluşunca kuşkusuz muhteşem görünmenize yardımcı olacaktır. Özellikle biraz basenli hanımlarda vücut hatlarının belirgin durması bu elbiseye daha güzel bir hava katacaktır. Bu yüzden basenli hanımların tercih etmesi daha doğru bir karar olacaktır. Parlak kumaşların ve çeşitli taşlarla süslenmiş yâda çok abartı sevmeyen bayanlar için daha sade ve sadece dantellerle süslenmiş bu abiye modelleri son sezonların en çok tercih edilen modelleri arasındadır. Balık elbiseler straplez modellerde daha güzel ve daha asil durur bu yüzden tasarımcılar genelde straplez tasarlarlar.

Askılı abiye modelleri

Daha klasik tarzı seven bayanlar için askılı abiye modelleri her zaman etkisini sürdürmeye devam etmiştir. İster tek omuz askı isterse çift omuz askının dekolte ve kırmızı renk ile birleşmesinden ortaya çıkan sonuç kuşkusuz şahane görünmenizi sağlayacaktır. Askıların üzerine işlenen gerek dantel detayları gerekse değerli taş işlemeleri kırmızı rengine daha şık bir hava katmıştır. Sizde klasik severlerdenseniz kırmızı rengi klasik askı modelleriyle harmanlayıp gecenin ilgi odağı olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Nişanlık Abiye Modelleri başlıklı makalemizde yazlık abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.