Birçok genç kızın hayalini süsleyen kır düğünü için uygun konsepti hazırlamak önemlidir. Masalsı düğününüze kırlarda eşlik etmek istiyorsanız eğer öncelikle kır konseptini düşünmeniz gerekiyor Düğününüzde en önemli detaylardan biri düğün mekanı olacaktır. Bu nedenle kır düğünü için uygun süslemeler ve ikramlıklar hazırlanmalı tam anlamı ile kır düğünü konseptine uygun bir ortam hazırlanmalıdır. Kır düğününde dikkatleri çekecek bir özellik de gelinlik ve damatlık modelleri olacaktır. Bu nedenle kır konseptinize uygun tasarımda gelinlik seçimleri yapmalısınız.

Uçuşan Gelinlikler İle Düğünün Prensesi Olun

kir-dugun-gelinlik-modelleri-2017-2

Kır düğününde en önemli detaylardan biri de gelinlik modelleridir. Kır konseptine uygun gelinlik modellerinden biri de daha sade ve uçuşan gelinliklerdir. Gelinlik modelinin uçarı olması ve taşlardan uzak sade bir görünümde olması kır düğünü için en uygun olacaktır. Gelinlik modeli arasında kır düğünü için çiçek motiflerinin yer aldığı modelleri tercih edebilirsiniz. Gelin tacını aynı çiçeklerden tercih etmek de konsepte oldukça uyumlu olacaktır.

Ferah Damatlıklar

Gelinlik modeline karar verip damatlıklara karar vermemek olmaz. Damatlık modelleri için kır düğününe uygun seçimler yapmak da önemlidir. Bilindiği gibi gelinlik ve damatlığın bir bütünlük oluşturması önemlidir. Bu nedenle sade bir gelinliğe yakışacak ferah bir damatlık gerekir. Keten ve pamuklu kumaşlardan dikilmiş açık bej ve buz mavi tonlarında bir damatlık seçmek kır havasına çok daha uyumlu olacaktır. Damat yaka çiçeğini gelin çiçeği ile uyumlu olarak tercih etmek de konsepte fazlasıyla uyumlu olacaktır.

Gelin Saçınız Nasıl Olmalı?

Kır düğününde dikkatleri çeken unsurlardan biri de saç modeliniz olacaktır. Bu nedenle saç modeliniz ve gelinliğinizin bir bütünlük içinde olması gerekir. Kır düğünü için salaş ve doğal görünümlü bir örgü modeli yapabilir ya da dağınık bir topuz yapabilirsiniz. Saçınızın kuaförden yeni çıkmış gibi görülmesi doğallığı bozacağından dolayı sade ve dağınık bir görünüm oldukça hoş duracaktır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Kabarık Olmayan Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.