Kına gecesi genç kızlar için önemli bir yere sahiptir. Özellikle kız kınası kınaların yakılarak türkülerin söylendiği organizasyon olup bunun yanında yine pek çok hazırlık gerektirmektedir. Düğün çiçeği gibi kına gecelerinde de masanın üzerine konulan bir çiçek bulunmaktadır. Bu çiçek canlı çiçek olabildiği gibi yapay çiçek de olabilmektedir. Genç kızların en önemli günlerinden olan kına gecelerinin davetlilerin hafızalarında iz bırakması açısından da her şeyin mükemmel olması istenmektedir. Bu bakımdan kına gecesi masa üstü çiçek modelleri özenle seçilmelidir.

Kına gecesi organizasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • Kına gecesi organizasyonunun yapılacağı yer genellikle ev olmakla birlikte kalabalık olacak aileler için daha ferah ortamlar daha hoş olabilmektedir.
  • Organizasyon düzgün bir şekilde yapılmalı ayakta kimse bırakılmamaya çalışılmalıdır.
  • Masa üstünde cam fanus, canlı veya yapma çiçek ve hoş bir örtü bulunabilmektedir.
  • Seçilecek olan kına çiçeği seçimi gelinin giydiği kıyafetlere veya ambiyansa uygun olarak yapılabilmektedir.
  • Davetliler tarafından beklenen kına, çerez gibi ikramlar zamanında ve eksiksiz olarak yapılmalıdır.

Çiçek seçimini neye göre yapmalısınız?

Masanın üzerine konulacak olan çiçek seçerken giyeceğiniz bindallıyı veya abiyeyi göz önünde bulundurabilirsiniz. Bunun yanında daha uyumlu bir görünüm sağlayacağı şık masa örtüsüne uyumlu bir masa üstü kına çiçeği ile gelen misafirlerinizin ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Kaliteye önem veren davetlilerinize mahcup olamamak için alınan çiçeğin çok basit bir çiçek olmamasına özen gösterebilirsiniz. Gül, orkide, leylak gibi pek çok çiçeği kullanabileceğiniz kına çiçekleri kınanızın bulunduğu ortama farklı bir ambiyans katacaktır.

Aşkınızı ifade edecek çiçeği bulun

Çiçeklerin pek çok anlamı bulunmaktadır. Kişilerin zihinlerinde yarattığı algı da geçmişten günümüze gelmiş ve değişmemektedir. Özellikle çok bilindik çiçeklerden sık kullanılan güller direk ilişkiniz hakkında olumlu düşünceler toplayacaktır. Çiçeklerin yanında renklerin de pek çok anlamı bulunmaktadır. Örneğin; kırmızı aşkı ve tutkuyu temsil ederken beyaz saflığı ve temizliği sembolize etmektedir. Beyazla pembenin çok fazla kullanıldığı kına çiçekleri de hoş ve kibar bir görünüm yaratmaktadır. Herkesi büyüleyeceğiniz kına organizasyonunuzla da hafızalara kazınacaksınız.

kina-gecesi-masaustu-cicekleri-2 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-3 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-4 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-5 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-6 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-7 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-8 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-9 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-10 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-11 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-12 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-13 kina-gecesi-masaustu-cicekleri-14 kina-gecesi-masaustu-cicekleri

Bir önceki yazımız olan 2016 Gelin Çiçeği Modelleri başlıklı makalemizde 2016 gelin çiçekleri ve gelin çiçeği modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.