Gelinlik seçimi gelin adaylarının düğün hazırlıkları döneminde en çok zorlandığı dönemler arasında yer almaktadır. Özellikle zevkine uygun gelinliği bulamayan kadınlar bu dönemde oldukça stresli olmaktadırlar. Kendinize uygun gelinliği bulabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi vücut tipinin belirlenmesidir. Bir gelinliği ne kadar beğenirseniz beğenin vücut tipinize uygun değilse sizi olduğunuzdan daha kusurlu gösterecektir. Bunun yanında düğününüzde sade mi yoksa daha gösterişli bir gelin mi olmak istediğinize karar vermelisiniz.

İncili taşlı gelinlik modelleri:

Sade bir gelinlik istemeyen kadınlar için gelinliklerine hareket katacak incili gelinlik modelleri çok uygun olacaktır. Zarif bir görünüm kazandıracak olan inci detayları ile kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Dikkatleri üzerinize toplamanızı sağlayacak muhteşem gelinliğinizle siz de akıllardan silinmeyecek bir gelin olabilirsiniz. Bunun yanında gelinliğinizdeki incileri taşlarla devam ettiren modeller de gelin adayları tarafından çok kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Özellikle göğüs bölgesinde kullanılan detaylar kusurlarınızı gizlemenize de yardımcı olacaktır.

İncili dantelli gelinlik modelleri:

Dantel detayları gelinlere son derece şık ve naif bir görünüm katmaktadır. Çok hoş bir görünüm yakalamanızı sağlayacak 2016 incili dantelli gelinlik modelleri ile siz de hayallerinizdeki gelin olabilirsiniz. Daha çok kol ve göğüs bölgelerinde kullanılan dantel detayları ile siz de unutulmaz bir izlenim yaratacaksınız. Ancak tüm modellerde olduğu gibi bu noktada da dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

  • İncili straplez gelinlik modellerini çok büyük veya çok küçük göğüs ölçülerine sahip kişiler tercih etmemelidir. Düğün boyunca rahat edemeyeceklerinden hoş bir görünüm ortaya çıkmayacaktır. Bunun yerine tercih edecekleri askılı gelinlikler daha uygun olacaktır.
  • Basen bölgesinde fazlalık olan kadınlar için kabarık gelinlik modelleri kusursuz bir görünüm yakalamalarını sağlayacaktır. Balık model bir gelinlik de fiziğine güvenen kadınlar için mükemmel bir görünüm yaratacaktır.

İncili tesettür gelinlik modelleri:

Muhafazakâr kurallara uygun şekilde tasarlanan tesettür gelinlik modelleri sade gelinlikleri biraz daha hareketlendirmek adına inci detaylarıyla birleştiğinde oldukça şık bir görünüm oluşmaktadır. Bu nedenle siz de incili tesettür gelinlikleri tercih ederek unutulmayacak bir gelinliğe sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Düşük Omuz Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 düşük omuz gelinlik ve düşük omuz gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.