Her genç kız düğününde en güzel gelin olmayı ister. Bunun içinde düğüne yakın ne kadar uygulama varsa hepsini yapmaya çalışır. Kimisinde başarılı olurken, kimi uygulamalarda hüsran yaşanabilmektedir. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak için yapacak olduğunuz bakım çalışmalarını düğüne zaman varken yapmanız sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Bizde sizlere “Gelinler için Düğün Öncesi Bakım Önerileri” düzenledik. İşte listemiz;

Düğüne 1 Hafta veya 10 Gün Kala Cilt Bakımı Yapın/Yaptırın!

Cildinizin pürüzsüz ve dikkat çekici olmasını istiyorsanız, evde yapacağınız kürler, cilt bakım ürünleriyle veya tavsiye edilen farklı yöntemlerle cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Ücret dahilinde yaptırmak isteyenler, cilt bakımı için gerekli güzellik merkezine giderek daha sağlıklı sonuçlar alabilirler.

El ve Ayak Tırnakları Dikkat Çeker

Eliniz ve ayağınız en çok görünen ve dikkat çeken noktalardır. Düğün hem davetlilerinize hemde eşinize güzel görünmesi için manikür ve pedikür yaptırabilirsiniz.

Gülüşünüzü Gösteren Dişlerdir

Düğünde en çok yapacağınız eylemlerden biri de “Gülüş”tür. Herkese mutlu olduğunuzu ifade ederken sürekli güleceksiniz. Bu da dişlerinizin sürekli görüleceği anlamına gelir. Düğüne yakın bir zamanda diş hekimine giderek, çürük dişleriniz varsa tedavisini yaptırmak, sarar gibi durumlar varsa temizletmek gülüşünüzü daha çekici hale getirecektir.

Saçlarınızı Parlatın

Her gelinin en çok dert ettiği şeylerden biri de saçlarıdır. Çünkü saç gelini gösteren unsurların başında gelir. Saçlarınıza stil verildi ve istediğiniz gibi oldu. Ancak parlak değil de mat görünüyor. Bu gibi durumlarda saçlarınızın verilen stiller dikkat çekmeyecektir. Bu nedenle evde yapacağınız saç bakım maskeleri ile saçlarınızın daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Bol Bol Yürüyüş Yapın

Bol bol yürüyüş yapmalısınız. Yürüyüşün onlarca faydası var, sizi zayıflatmaktan cildinizin güzelliğine kadar her türlü konusunda yardımcı olacaktır. Yürümek tendeki gözenekleri açtığı için ciltteki bir çok kötü akneleri vücuttan ter yoluyla atabilmektedir. Ayrıca terlemeyle beraber kalori vereceğiniz için gelinliğinizin içinde fit olabilirsiniz.

Şimdiden mutluluk diliyoruz 🙂

 

Bir önceki yazımız olan Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde düğün organizasyonu nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.