gelin-makyaji-ornekleriDüğün sezonunun yavaş yavaş yaklaşmasıyla beraber gelin adayları tüm hazırlıklarını tamamlayıp makyaj provalarına başladılar. Bunun için sürekli araştırma yapan gelin adayları için doğru makyaj çok önemlidir. Doğru makyaj yaparsanız hem fotoğraflarda hem de düğün günü oldukça tarz bir görüntüye kavuşurken yanlış makyajla palyaçoya dönen gelin adayları da maalesef vardır. Eğer makyaj konusunda kuaförünüze güvenmiyorsanız o zaman youtube’dan gelin makyajları videoları izleyerek gelin makyajınızı kendiniz yapmanız şiddetle tavsiye edilir. Çünkü biliyorsunuz ki bazı kuaförler bu konuda çok kötü makyaj yapıyorlar. Bu yüzden en iyisi kendi makyajınızı kendiniz yapmaktır. Bakınız İngiltere prensesi bile düğününde kendi makyajını kendisi yapmıştır. Yani illa ki bu konularda fahiş fiyatlar verip makyaj yaptırmanız gerekmez.

Ne tarz gelin makyajı yapmalıyım?

Gelin olduğunuz gün yapacağınız makyajı mutlaka önceden prova yapmalısınız. Makyajınızın da bir tarzı olmalıdır. Düğün mekânınıza ve gelinliğinizin tarzına uygun makyaj tercihi yapmalısınız. Eğer gelinliğiniz sade ve masum ise abartılı makyajdan kaçınıp doğal tonlarda gelin makyajları renkler kullanmalısınız. Bu konuda şeftali tonları ve toprak tonlarının size yardımı dokunacaktır. Eğer daha prenses tarzı kabarık ve abartılı bir gelinlik tercih ettiyseniz yüzünüzü ön plana çıkarması açısından daha koyu tonlarda göz makyajı yaparak gözlerinizin ve yüzünün geri planda kalmasını engelleyebilirsiniz.

Düğün makyajıyla kusurları kapama

Eğer yüzünüzde beğenmediğiniz noktalar varsa gelin kontür makyajları bu kusurları kapatabilirsiniz. Örneğin yanaklarınızın büyük ise yanaklarınıza sürdüğünüz koyu renk bronzerlarla yüzünüzü daha da ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Ya da dudaklarınız inceyse dudak kalemi yardımıyla kalınlaştırabilirsiniz.

gelin-makyaji-ornekleri-2 gelin-makyaji-ornekleri-3 gelin-makyaji-ornekleri-4 gelin-makyaji-ornekleri-5 gelin-makyaji-ornekleri-6 gelin-makyaji-ornekleri-7 gelin-makyaji-ornekleri-8 gelin-makyaji-ornekleri-9 gelin-makyaji-ornekleri-10 gelin-makyaji-ornekleri-11 gelin-makyaji-ornekleri-12 gelin-makyaji-ornekleri-13 gelin-makyaji-ornekleri-14 gelin-makyaji-ornekleri-15 gelin-makyaji-ornekleri-16 gelin-makyaji-ornekleri-17 gelin-makyaji-ornekleri-18 gelin-makyaji-ornekleri

Bir önceki yazımız olan Taçlı Gelin Saçı Modelleri başlıklı makalemizde taçlı gelin saçı ve taçlı gelin saçı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.