gelin-makyaji-nasil-yapilir-6Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj kadınlar için hayatın her alanında ve her vaktinde önemli bir konu olmayı başarmıştır. Her kadın güzelliğine ekstra bir hava katabilmek adına makyajdan fazlasıyla yararlanır. Ancak bildiğimiz gibi makyaj tercihleri en çok özel günlerde önem kazanır. Bir kadının şüphesiz en özel anı da düğünü olacaktır. Bu bakımdan kadınlar için düğünde nasıl göründüklerinin çok büyük önemi vardır.

Kuaför Oldukça Önemli

Gelin makyajı nasıl yapılır diye bir soru karşısında öncelikle makyajın bir kuaför tarafından mı yoksa kişinin kendisi tarafından mı yapılacağının bilinmesi gerekir. Ancak genellikle kadınlar makyaj ve saçlarını kuaförde yaptırdıkları için, makyaj konusunda kendilerini kuaförlere emanet ederler. Bu konuda öncelikle iyi bir kuaför seçerek, makyaj öncesi kuaförünüzle konuşun ve beklentilerinizi tam olarak anlatmaya çalışın. Makyaj denilen olay tamamen cilt rengi ile alakalıdır. Bu bakımdan kuaförün sizin ten renginize uygun olan ürünleri seçmesi gerekir. Bu da kuaförün daha çok deneyimi ile alakalı olan bir durumdur. Örneğin, ten rengiyle uyumlu olmayan bir fondöten kullanımı demek oldukça olumsuz bir görüntü ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu bakımdan gelin makyajının en önemli noktası kuaför seçimidir.

Abartılı Makyajdan Kaçının

Gelin makyajının her zaman için abartısız ve sade olması güzellik uzmanları tarafından tavsiye edilir. Göz farı tercihinizi kesinlikle koyu renk olarak tercih etmeyin. Farınızı açık olan tonlarda seçmeye gayret edin. Siyah ve suya dayanıklı rimelleri far tercihi olarak kullanabilirsiniz. Suda dayanıklı diyoruz çünkü düğün her anlamda kadın için duygusal bir an demektir. Bu bakımdan gözyaşlarınıza hakim olamadığınız durumlarda makyajın akmaması çok önemlidir. Göz makyajı açısından kirpiklerin önemi çok büyüktür. Özellikle düğün gibi özel anlarda kirpiklerinizi kıvırarak daha büyük görünmesini sağlayın. Bunun yanı sıra kuaförlerde kirpiklerinize ekleme de yaptırabilirsiniz. Kirpikleriniz çok kısa değilse buna gerek yoktu ancak kirpiği kısa olan kişiler takma kirpikleri kullanabilir.

Allık konusunda güzellik uzmanları özellikle şeftali tonlarını tavsiye etmektedir. Şeftali tonları özellikle sade ve doğal bir görüntü vermesi bakımından tercih edilebilir olmaktadır. Aynı zamanda şeftali tonları, elmacık kemiğinizin daha fazla ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Ruj konusunda da özellikle pembe ve erik kurusu renkleri gelin makyajında tercih edebileceğiniz renkler arasındadır. Gelin makyajı konusunda unutmamak gerekir ki, gelin makyajı demek hiçbir zaman renkli ve gösterişli makyaj anlamına gelmez. Aksine gelin makyajlarının her zaman sade ve gösterişsiz olması gerekir. Bu şekilde daha doğal bir güzellik ortaya çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Gelin Taç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 gelin taç modelleri ve gelin taç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.