gelin-duvak-modelleri-17Kafaları en çok karıştıran konulardan bir tanesidir nasıl bir gelin duvağı seçilmesi gerektiği. Aslında ilk başta karar verilmesi gereken konu ise, saçlarınızı nasıl bir modelde yapmak istediğinizdir. Çünkü her duvak modeli açık ve salık bir saça yakışmayacağı gibi topuz yapılan saç modelinde de kötü bir görüntüye sebebiyet verebilir. Çünkü yıllardır süre gelen deneyimlerle, en özel ve güzel olmanız gereken günde, kötü ve demode olmak istemezsiniz. Bu durumu hiçbir gelin adayı istemez. İşte tam da bu yüzden, farklı ve sıra dışı saç modellerini denemekten çok yakışa bir saç modeli tercih edilmesi gerekir. Kafanızda planladığınız bu modele uygun olarak da gelin duvağınızı seçmeniz kolaylaşır.

Öncelikle iki çeşit gelin duvağını birlikte kullanabilmeniz mümkündür. Yani, düğün gecenizde hazırlamış olduğunuz konsepte uygun olarak uzun bir duvakla girişinizi yaparken kısa duvağınızla gecenizi tamamlayabilirsiniz. Artık eskisi gibi tek bir kalıba bağlı olan ve tek çeşit modeller yok gelinlik piyasasında. Bu yüzden, bu denli geniş bir yelpaze içerisinde kendinize en yakışanı seçmeniz, şık ve güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Gelinliğiniz ile ilgili bazı ince detaylara uygun olarak, duvağınızı seçmeniz basitleşir. Aynı zamanda saç ve yüz hatlarınıza uygun olarak duvak seçiminize karar verebilirsiniz. Bu kadar özel bir günde prenses gibi görünmeniz birkaç püf detay ile mümkündür. Öncelikle yüz hatlarınızı ve tavrınızı yansıtacak bir model olması oldukça önem taşımaktadır. Tarzınızın dışına çıkmadan, gelinliğinizle birlikte uyum sağlayacak ve hatta tüm hazırlıklarınızla yakından alakası olacak bir model geceyi tamamlamanız için özel bir detay olacaktır.

Gelinlerin En Sevdiği Duvak Modelleri

Gelin duvak modellerinde birçok çeşitlilikle karşılaşıyoruz. Uzun, kısa ve orta boyda birçok farklı desende ve kumaşta bulunmaktadır. Gelinlerin en sevdiği duvak modelleri arasında ise, uzun ve son zamanlarda gelinliklerde de oldukça hüküm süren dantel detaylardır. Özellikle duvak kenarlarında bulunan iri ve geniş dantel detayı gelin adaylarının gözdesi olan modeller arasında bir dönem yerini almıştı. Fakat 2016 yılında daha çok gelinlikte dantel detaylar kullanılıp duvakta sadelikten yana olunduğu göze çarpmaktadır.

Aynı zamanda daha önce de dediğimiz gibi gelinliğin modeli, duvak seçimini oldukça etkilemektedir. Daha kabarık ve abartılı gelinliklerde duvak seçimi daha sade olması gerekirken, sade ve daha düz veya balık modellerde uzun, işlemeli duvaklar daha hoş ve güzel bir görüntü oluşturmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Uzun Duvak Modelleri başlıklı makalemizde 2016 uzun duvak modelleri ve uzun duvak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.