Nişan gününüz gelmeden önce nişan bohçası hazırlıkları başlar. Gelin ve kayınvalidelerin zevkinin konuştuğu nişan bohçasını özenli hazırlamak önemlidir. Nişan bohçasına ne koyulacak her nişanlı kızın merak ettiği konulardan biridir. Türk geleneğinde önemli bir yeri olan nişan bohçası kişinin eşine ve ailesine verdiği değeri ifade ettiğinden dolayı özenli seçimlerin yapılması gerekir. Nişan bohçası için geline koyulacak parçalar içerisinde saten gecelik takımları, makyaj malzemeleri, iç çamaşırı setleri, ayakkabı gibi pek çok farklı ürün gerekli olacaktır. Bu nedenle nişan bohçası hazırlamak için geniş bir zaman ayrılmalı ve tüm seçimlerin özenli olmasına önem verilmelidir.

Şık Gecelik Takımları Olmadan Nişan Bohçası Olmaz

gelin-bohcasina-ne-koyulur-2

Nişan bohçasının olmazsa olmazlarından biri şık gecelik takımlarıdır. Genel olarak bu takımlar 6 parçadan oluşur. Saten gecelik takımlarını kaliteli ve özel olarak seçmek önemlidir. Saten gecelik takımları içerisinde farklı parçalar olması nedeni ile kullanım kolaylığı da sağlar. Bu nedenle gecelik takımı seçimi için gelin adaylarının fikrini almak ve onların kullanacağı parçalarda onlara danışmak önemlidir. Saten gecelik takımları için krem, beyaz, uçuk pembe, mor ya da vizon rengi tercih edebilirsiniz. Genel olarak saten gecelik takımların açık renkler ya da siyah ve bordo gibi asil renkler tercih ediliyor. Kendi zevkinizi yansıtan saten gecelik takımlarında gecelik modellerini uzun ya da kısa olarak tercih etmek tamamen size kalmıştır. Fakat uzun modeller oldukça şık bir görünüm sağlamaktadır.

Günün En Önemli Kısmı Makyaj Malzemelerine Ayrılmalı

gelin-bohcasina-ne-koyulur-3

Gelin adaylarının asla hayır demeyeceği ürünlerden biri de makyaj malzemeleridir. Özellikle makyaj yapmayı seven kişiler için nişan bohçası oldukça büyük bir fırsat olarak görülebilir. Bu nedenle markalı ve kaliteli ürünleri almak için bu zamandan çok daha doğru bir zaman yoktur. Makyaj malzemeleri seçilirken öncelikle kullanacağınız ürünlerden yana tercihte bulunmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kış Düğünü Konseptleri başlıklı makalemizde kış düğünü konsept ve kış düğünü konseptleri hakkında bilgiler verilmektedir.