gelin-babet-modelleri-8Eski yıllara oranla ne kadar çok gelinlik modellerinde değişiklik oldu değil mi? Her yıl, o yılın özelliklerine, çağa uygun olarak, modern yaşamın etkileriyle günden güne her alanda olduğu gibi gelinlik modellerinde de farklı renkler hissedilmektedir. Çünkü dünyada birçok insan olması demek birçok farklı düşünce, farklı inanışlar ve farklı tarzları yaşam biçimi yapan insanların var olduğu anlamına gelmektedir. Böyle olunca her insana hitap edebilecek ürünler, modacılar tarafından üretilmekte ve hitap ettiği kitle ile buluşturmaktadır. Bu durumda düşünülmesi gereken aslında, modanın insanlar üzerinde etkisi artmakta ve tarzına uygun olarak hazırlanan tüm koleksiyonlardan yararlanmak istenmektedir.

Düğün sezonu açılır açılmaz organizasyon şirketlerinin, gelin ve damadın hayal ettiklerine uygun olarak hazırlamış oldukları birçok tema yüklü düğünler bulunmaktadır. Düğünlerinin temasına uygun olarak da tüm gelin ve damatlar, gelinlik ve damatlıklarından tutun, nikâh şekerine, gelin çiçeğinden ayakkabısına, damatlıktan kravat ya da papyona kadar bütün ince ayrıntılar bu tema üzerine kurulmaktadır. Özellikle rahatlığını düşünen gelin adayları için daha farklı gelinliklerin yanında birçok farklı çeşitte gelinlik aksesuarları ve ayakkabılar sunulmaktadır. Özellikle topuklu ayakkabıların bütün gece rahatsızlık vermesinden dolayı gelin için özel hazırlanan babetler, son yıllarda daha çok tercih edilmektedir.

Geline Özel Hazırlanan Babetler

Düğün hazırlıkları sırasında oldukça yoğun geçen günler sebebiyle düğün gecesinde gelin ve damat yorgunluklarını kolay kolay atamamaktadır. Üstüne üstlük oldukça yorgun olan gelinler için topuklu ayakkabıların üzerinde o kadar saat durmak, bazı anlarda çekilmez çile haline gelmektedir. Bu yüzden babetler kurtarıcı olmaktadır. Mutlaka her gelinin, düğün gecesi için kendilerine babet tarzında bir ayakkabı almaları önerilmektedir.

Gelin babet çeşitleri, normal babetlere göre daha şık ve daha özenilerek hazırlanmaktadır. Hatta özel çizimlerle hazırlanan babetler oldukça dikkat çekmekte ve o güne özel olarak hazırlanan bir parça olmaktadır. Hem ilişkinizin ortak noktası olduğu için gelin ve damat tarafından oldukça sevilmekte hem de düğüne davet edilen kişiler tarafından dikkat çekilmesini sağlamaktadır.

Hatta düğün gecesi sonrasında katılacağınız eğlence için en ideal ayakkabılardan bir tanesidir. Hem şıklığınızı ve özelliğinizi kaybettirmez hem de rahat bir şekilde en özel gününüzü tamamlamanızı ve bitirmenizi sağlar. Hatta bazı kişiler tarafından bu adet değiştirilse de hala süregelen bir tören olan takı töreni sırasında, uzun bir zaman aralığında ayakta sabit bir şekilde kalındığı için topuklu ayakkabılar işkence olabilmektedir. İşte tam bu durumda, ayağınıza rahat bir ayakkabı olması gelinin rahat etmesini sağlayacaktır. Çünkü o gece bir gelin için hayalinin gerçekleştiği bir gece olacaktır. Hiçbir şey mutluluğuna gölge düşürmemeli ve acı çektirmemelidir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Gelin Ayakkabısı modelleri başlıklı makalemizde 2016 gelin ayakkabısı modelleri ve gelin ayakkabısı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.