farkli-alyans-modelleri-6Hepimiz hayatımızın aşkını bulacağımız o günü büyük bir sabırla ve heyecanla bekleriz. Hayatımızın dönüm noktası olacak olan evlilik belki de dünyadaki yaşama sebeplerimizden biridir. Hele o aşkla buluşup evlenme kararı aldığımız o an bizim için unutulmaz bir anı olarak kalacaktır.

Düğündü gelinlikti derken küçük bir ayrıntı gibi görünen ama aslında evliliğin ve birlikteliğin en büyük simgesi olan alyanslar bizler için en önemli şeydir. Sonsuz aşkın, sonsuz beraberliğin simgesi olan alyans seçimi de gelinlik ya da damatlık gibi çok zor bir seçimdir. Her ne kadar teknolojinin gelişmesiyle internetten alışveriş yaygınlaşsa da insanlar alyans seçimine gelince internetten farklı alyans modelleri hakkında bilgi sahibi olup dokunarak canlısını deneyerek almayı tercih ediyorlar. Ki kimilerine göre en doğru ve ilerde unutulmayacak anılardan biride bu zaten.

Taşlı alyans modelleri

Özellikle son yıllarda klasik modelden ziyade daha çok gösterişli ve değerli taşlarla süslenmiş işlemeli alyanslar gelin adaylarının tercih noktası olmuştur. Bayanlar için özel tasarlanan renkli taşlar, değerli taşlarla süslenen taşlı alyans modelleri hem dikkat çekici hem de göz kamaştırıcı olmaya devam ediyor. Klasik alyansa göre y-taşların düşmesiyle ya da renklerinin solması ile daha çabuk deforme olabilen bu model alyansı taşlı seven gelin adayları için bir dezavantaj olarak karşımıza çıkıyor. Göz kamaştırıcı ve kendine has tasarımları ile bu alyanslar bir süre daha en gözde alyanslardan olmaya devam edeceğe benziyor.

İsimli alyans modelleri

Takı tasarımcıların büyük bir dikkatle ve özenle hazırladıkları alyans modelleri çiftlerin bir ömür birlikteliğini sağlayacak simgedir şüphesiz. Günümüz de artık klasik alyans modellerini tercih etmeyen çiftler farklı tasarımlar ve özel simgeler görmek istiyorlar. Bunlardan biri de isimlerinin artık eskisi gibi içine yazılan değil dışında yazılan ve daha görünür olanını tercih etmeleri. Hemen hemen herkeste göreceğimiz son yılların modası haline gelen isimli alyans modelleri, dışına çerçeveli biçimde içine ise isimlerin yazılmış olduğu sadece çiftlere özel bir alyans çeşididir. Genellikle el yapımı isim işlemeli alyansların daha çok tutulduğu günümüz de bu alyans modası bir süre daha böyle devam edeceğe benziyor.