Gelinlik tasarımlarda sınır yok diyebiliriz. Çünkü dantelliden balık modellerine, sırt dekolteliden sade gelinliklere kadar onlarca tasarım gelinlik bulunuyor. Her bayanın zevki ayrı olduğu için istediği gelinliği bulması içinde epey araştırması gerekiyor.

Son zamanlarda bakıldığında uzun kuyruklu gelinlik modelleri tercih edilmekte bununla birlikte eteği dantelli gelinlik modelleri de aynı oranda tasarımcılar tarafından talep edilmektedir. Eteğinin dantelli olması, gelinliğe farklı bir ambians katıyor. Bu da gelini iyi hissettiriyor. Fotoğraf çekimlerinde, ayakkabılı bölümleri çekerken de eteğin dantelli prenses gelinlik oluşu, fotoğrafı daha güzel gösteriyor.

Her ne kadar koskaca gelinliğin sadece alt tarafının dantelli olması, kafanızda “Acaba Dantelli olduğu belli olmaz mı?” düşüncesi doğuruyor olabilir. Aksine etek kısmının dantelli oluşu, sizi yorumlayacak kişilerin epeyce ilgisi çekecektir, bu da sizin hoşunuza giden bir durum olacaktır. Eteğin dantelli oluşu, bu açıdan iyi bir detaydır. Sizde bu detayı önem verenlerden olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kapalı Prenses Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.