duz-gelinlik-modelleri-9Gelinlik modelleri, birçok farklı düşünen ve farklı bir dünyası olan gelin adaylarına sunulmaktadır. Her insan aynı yaşantıdan, aynı gelenek göreneklerden veya aynı ortamdan gelmezler. Yaşadığı çevre, bulunmuş olduğu ortam, aile ve arkadaşları insanın hayatına yön veren en önemli unsurlardır. Buna uygun olarak gelişir, kişinin düşünceleri, yaptıkları, hayatı. Ve bu yapı çevresinde hayatını kurara, idam ettirir. Kimi insan daha eğlencelidir, kimisi daha içine kapanık. Ya da kimisi abartıdan ve şaşadan hoşlanır kimi e sadelikten yanadır her zaman için.

İşte tüm bu farklılıklar içerisinde sürdürürüz hep birlikte hayatımızı. Tüm olan biten de buna bağlıdır aslında. Çocukluğumuzdan gençliğimize, evliliğimizden yaşlılığımıza kadar bu düşünce çevresinde gelişiriz. İşte tam da bu yüzden, sektörlerde farklı kişilere hitap etmeyi amaçlarlar. Her kişinin ve her kitlenin hoşuna gidecek, onu yansıtacak ürünleri sunarlar. Gelinlik modelleri de bu yapıda gelişir. Birçok farklı modellerinde olması işte bu yüzdendir.

Bir Çok Gelinlik Dikim Modeli Bulunuyor

Gelinlik modelleri, farklı modellerin yanı sıra çeşitli dikim yöntemleriyle bulunmaktadır. Askılı, askısız, yarım kollu, dirsek kollu, dar veya prenses modelde birçok model bulunmaktadır. Bu modeller, kişinin isteğine ve hayaline göre değişiklik göstermektedir. Bazı insanlar, abartıdan ve farklı görünmekten, şaşadan oldukça hoşlanmaktadırlar. Bu bayanlar için daha abartılı gelinlik modeller hazırlanmaktadır. İsteklerine ve arzularına uygun olarak taşlı, incili, kabarık, kasnaklı modeller ve farklı dikimlerle gelinlik oluşturulmaktadır. Her zaman için sadelikten ve netlikten hoşlanan gelin adayları için ise daha düz gelinlik modelleri üretilmekte ve sunulmaktadır.

Düze gelinlik modeli ile anlatılmak istenen, sade, daha az taşlı veya işlemeli, kabarık olmayan, naif bir gelinlik modelinden bahsedilmektedir. Genelde düğün konseptine uygun olarak kokteyllerde, nikahta veya aile arasında gerçekleşen düğün töreninde bu tarzda gelinlikler tercih edilse de kişinin isteğine bağlı olarak da kullanılmaktadır. Oldukça sade bir model olan bu gelinlik için, kullanılan takıların, aksesuarların, gelin çiçeğinin oldukça önemi mevcuttur.

Gelinliğinizin oldukça düz ve sade olmasından dolayı bu aksesuarları da sade seçmeniz naifliğinizi bozmamanız daha doğru olacaktır. Fakat gelinlik sadeyken bir yerden ışıltı yaratmak istiyorsanız bunun da en vurucu yeri gelin çiçeğidir. Gelin çiçeğinizi, renkli ve canlı kullanabilirsiniz. Böylelikle hem çiçekte rengi patlatmış olursunuz hem de içinizdeki eğlenceli kadını çıkartmış olursunuz. Tüm bu önerilerin dikkate alınarak uygulanacağı modeller, gelin adayları için özel olarak hazırlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Dar Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 dar gelinlik modelleri ve dar gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.