Gelin başı modeli en az gelinliğin modeli kadar önemlidir. Bu nedenle kuaförü önceden ayarlamak çok önemlidir.

Gelin Başı Provası

duvakli-gelin-basi-modelleri-2

Gelinlik siparişi verildikten sonra en önemli olan gelin başının nerede yapılacağına karar vermektir. Sürekli gittiğiniz bir kuaföre var ise işiniz daha kolaydır. Ancak kuaförünüze güvenmiyorsanız çevrenizdeki arkadaşlarınızdan alacağınız tavsiyeleri değerlendirmeniz gerekebilir. Mutlaka düğünden önce bir kaç kuaföre giderek duvağınız ile birlikte gelin başı provası yapılabilir. Bu esnada makyaj provası da yapılarak bütünlük sağlanabilir. Gelin başı modeli istenildiği gibi olmazsa gelinlik her ne kadar göz alıcı olsa da faydası olmaz.

Gelin Başı Modelleri

duvakli-gelin-basi-modelleri-3

Gelin başı modeli belirlenirken yüzün şekli çok önemlidir. Her saç modeli her yüz şeklinde uygun olmayabilir. Yüzünüz çok yuvarlak ise salık ve dalgalı bir saç modeli ve kabarık olmayan bir duvak ve şık bir taç tercih edilebilir. Yüzünüz küçük ise tepeden büyük bir topuz ve etrafına dolanmış bir duvak hoş olacaktır. Yüz şekliniz uzun ise Çok tepeden olmayan bir at uyruğu bağlama şekli ile kâkül tercih edilerek kısa bir duvak ile yüzünüzün uzun görünmesini engelleme şansınız olur.

Bu konuda kuaförünüzün tavsiyeleri de önemlidir. Yapılan provalarda içinize sinen gelin başı modelini kullanabilirsiniz. Önceden kuaförünüzü araştırırken fiyat pazarlığı yaparken prova sayısının fazla olmasını sağlarsanız bir kaç modeli deneme şansınız olur. Fiyatın içinde makyaj provası da olmasını sağlarsanız makyajınızda içinize sinmiş olur. Bu şekilde paket fiyat alabilirsiniz. Gelinlik siparişi verildikten sonra önce duvağınızı almaya çalışmalısınız. Bu sayede duvaklı gelin başı modellerinizi önceden belirleme şansınız olur. Düğün günü sorunsuz bir şekilde önceden belirlediğiniz saç ve makyaj modelinizle üzülmeden kuaförünüzden çıkabilirsiniz. Mutlu fotoğraflar çekilerek anılarınızı gülümsetirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Duvak Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.