desenli-elbise-modelleri-21Hanımlara daha canlı, renkli ve genç bir görünüm katan, her mevsime uygun kullanıma sahip olan desenli elbise modelleri bahar tazeliğini ve ferahlığını gardırobunuza taşımanızı sağlıyor. Farklı kullanımları ile hem özel günlerde hem de sıradan günlerde gündelik kullanıma uyum sağlayabilen desenli elbiseler ile siz de eğlenceli bir görünüm kazanın.

Çiçek desenleri ile canlanın

Bahar havasını üzerinize taşıyacak modellerden olan çiçek desenli elbise modelleri ile siz de sevimli ve taze bir görünüm kazanın. Eskilerin modasının yeniden günümüzde hayat bulduğu moda dünyasında, anneannelerinizin gardırobundan hatırlayabileceğiniz basma çiçek desenleri ,artık elbiselerde sıkça kullanıldığını görebileceğiniz tasarımlardır. Su yeşili, mercan rengi, krem, beyaz ya da siyah gibi düz arka zemin renklerinin üzerinde çiçek desenleri olan elbise modelleri arasından tarzınıza en uygun olanını seçebilirsiniz.

Askılı çiçekli elbiseler ile yazın oldukça havalı olabilirsiniz. Dar ve vücuda yapışan modeller ile fiziğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Boyunuza uygun olarak bu dar modellerin hem mini hem uzun olanları da mevcuttur. Genelde likralı kumaşlardan üretildiği için kolaylıkla giyilebilen bu elbiselerin daha sert kumaşlardan ve daha kalın olanlarında kolay giyilme için ya da yine elastik kumaşlardan üretilenlerinde süsleme amaçlı önden ya da arkadan fermuarlı olan modellerini kullanabilirsiniz.

Eğer daha rahat ve ferah modellerden hoşlanıyorsanız, etek kısmı bol olan çiçekli elbiseleri tercih edebilirsiniz. Bu modellerin sırt kısmında kalp şeklinde ya da daire pencere şeklinde dekolte olanları ile sırt kısmını ön plana çıkarabilirsiniz. Eğer sutyen detaylarınızın görünmesinden rahatsız olacağınız konusunda kaygılanıyorsanız bu modellerin aynı detayları ön kısmında bulunan, yani kalp yaka ya da bel dekolteli olanlarını tercih edebilirsiniz.

Eğer askılı elbiselerinizi hırkalar ile kullanmak istemiyor ancak bahar havasına daha uygun olmasını istiyorsanız, daha uzun modeller ya da dirsek boyunda veya uzun kollu olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Farklı desenler ile dikkatleri üzerinizde toplayın

Çiçekler gibi klasik desenler yerine daha canlı ve farklı görünümleri tercih eden farklı kadınlar için desenli elbiseler arasında yine birçok seçenek bulunuyor. Üzerinde asimetrik desenler bulunan ya da geometrik desenler bulunan elbiseler ile havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Vücuda oturmayan, uzun tunik gibi düşünebileceğiniz kısa elbise modelleri ise kolsuz ya da askılı modelleri ile farklı görünmenizi sağlayabilir. Daha çok çizgi film kahramanları ya da hayvan resimleri gibi farklı desenler ile süslenen bu elbiseler tarzınızı ortaya koymak için birebirdir.

Bir önceki yazımız olan Büyük Beden Tunik Modelleri başlıklı makalemizde büyük beden tunik ve büyük beden tunik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.