dantelli-gelinlik-modelleri7Kadınların en mutlu günleri olan düğünlerinde giyecekleri gelinlikleri onlar için çok önemli bir unsurdur. Düğünün en önemli noktalarından bir tanesini oluşturmaktadır. Öyle ki giydikleri bu elbiseden memnun kalmadıkları zaman tüm düğün boyunca somurtan gelinlere de sıkça rastlanabilmektedir. Bu nedenle seçim, dikim ve hazırlanışında oldukça dikkat edilmelidir. Gelin olacak bayanın öncelikle ne tür bir gelinlik istediğine karar vermesi gerekir. Burada kullanılacak ana malzeme ve aksesuarlar da çok önemlidir. Bu malzemeler aynı zamanda tasarımın üzerinde de oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Kullanılan malzeme ve aksesuarlar arasında yoğun kullanıma sahip olanlardan bir tanesi de danteldir. Bu nedenle dantelli gelinlik modelleri sayı olarak gerçekten fazladır.

Aplike Şekilde Dağılmış Çan Eteklerde Dantel Yoğun Kullanılır

Dantelli modellerde etekleri aplike şekilde dağılmış çan etekler tercih edilebilir. Tabii bu tür gelinliklere aynı zamanda kol detayları da rahatlıkla eklenebilir. Tabii burada çok dikkat edilmesi gereken bir nokta mevcuttur. Uygulanacak olan kol detaylarının kişilerin omuz genişliği ve kol uzunluğu dikkate alınarak ve üzerlerinde denenerek meydana getirilmelidir. Aksi bir durumda estetik bir görüntü ortaya çıkmayabilir. Ancak doğru ayarlanan dantel kol detayları çok şık durmaktadır. Hayatlarının en mutlu gününde böyle bir şıklığı hak eden kadınların mutlu olmaları için bu nokta atlanmamalıdır.

Dantel Duvak, Sraplez ve Dantelli Gelinliğe Özel Bir Şıklık Getirir

Ayrıca tamamen dantelden üretilmiş bir model de tercih edebilirsiniz. Straplez ve dantelli gelinlikler giyeceksek bir dantel duvak detayı giysimizin genel görünüşünü oldukça estetik kılacaktır. Bu tür giysiler direkt kollu olurlarsa çok karışık ve göze iyi hitap etmeyen estetik açıdan yetersiz bir görüntü ortaya çıkarabiliyor.

Dantelli gelinlik modelleri içinde yer alan üstü dantel olup eteği kabarık olan gelinlik modelleri ise kabarık ancak çok abartılı olmayan giysileri tercih eden insanlara hitap eder. Üstü dantel olup eteği tül olan bu giysiler oldukça şık bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Birçok ünlü prenses de evlenirken bu tarz gelinlik kullandığı için bu modele prenses gelinlik adı da verilmektedir.