damat-gömlek-modelleri-2Düğün sezonunun açılması ile başlayan düğün hazırlıkları özellikle gelin ve damat adayları için bir hayli yorucu olmaktadır. Damat adaylarının düğün günlerinde giyecekleri damatlık oldukça önemli bir ayrıntı olup damadın görünümü de oldukça etkilemektedir. Damatlığın içerisine giyilen damat gömlekleri de yine damatlığın görünümünü odlukça etkilemektedir. Giyeceğiniz damat gömleğinde damatlığınıza uygun bir gömlek seçimi yapmanız, düğün konseptine uygun olmanız ve kendi tarzınızı yansıtmanı gerekmektedir. Birbirinden şık ve güzel damat gömlek modelleri arasında ise kendi isteğinize ve zevkinize göre bir gömlek bulmak hiç de zor olmayacaktır. Şıklığınızı ve zarafetinizi gömleğiniz ile biraz daha ön plana çıkarabilirsiniz.

Sivri yaka damat gömlekleri

Genellikle düğünlerinde smokin giymeyi tercih edip, papyon takmak isteyen damat adaylarının tercihi sivri yaka damat gömleklerinden yana olmaktadır. kişiliğinizi ve zevkinizi ortaya rahatlıkla koyabilecek olan bu damat gömleklerinde sivri yakalar içerisinden çıkan papyon da çok daha şık ve gösterişli olacaktır. Daha tarz ve şık bir görünüm yakalamak isteyen damat adaylarının tercihi olan sivri yaka damak gömlek modelleri arasından istediğiniz renk ve kumaştan bulabilirsiniz. Dilerseniz daha ince ve pamuklu mat bir gömlek dilerseniz de parlak bir gömlek tercihi yapabilirsiniz. Hem siyah ve lacivert gibi koyu renk damatlıklarınızda hem de beyaz ve buz mavisi gibi açık renk damatlıklarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir gömlek modeli olan sivri yaka gömlekler daha sert ve karizmatik görünmenizi sağlayacaktır.

Hakim yaka damat gömlekleri

Günlük hayatınızdaki spor ve modern tarzdaki görüntünüzü düğününüzde de yakalamak istiyorsanız birbirinden şık ve sade hakim yaka damat gömlek modelleri asilliği ve zarifliği ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Özellikle beyaz ve açık mavi hakim yaka gömlekler sahil ve kır düğünü tercih eden damat adayları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Oldukça zarif bir yakaya sahip olan bu gömlek modelleri ile daha modern bir görünüm yakalayabilecek ve kişiliğinizdeki sakinliği ve rahatlığı bu gömlekler ile rahatlıkla yansıtabileceksiniz.

Slim fit damat gömlekleri

Son yılların en çok tercih edilen gömlek modelleri arasında baş sıralarda yerini almış olan slim fit damat gömlekleri hem takım elbise damatlıklarda hem de smokin damatlıklarda oldukça şık görünmektedir. Genellikle düğünde ceketini çıkaran damatlar, slim fit gömlekleri ile ceketin şıklığını yansıtmaya devam edebileceklerdir. Vücudunuzu saran ve vücut hatlarınızı ön plana çıkartan bu gömleklerde de mavi, beyaz, siyah gibi birçok renk tercihi yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Papyonlu Damatlık Modelleri başlıklı makalemizde 2016 papyonlu damatlık modelleri ve papyonlu damatlıklar hakkında bilgiler verilmektedir.