cocuk-gelinlik-modelleri-5Düğün ya da eğlence mekanları için yetişkinler dışında çocuklar içinde zarafeti ve şıklığı yakalayacak çocuklara özel gelinlik modelleri bulunmaktadır. Rengarenk ve her çocuk zevkine uygun tasarım ve modelleri ile çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Her yaş çocuk grubu için hazırlanmış gelinlik modelleri her mevsime özel üretilmiştir. Özellikle prenses modeli gelinlikler kız çocuklarının vazgeçilmezlerindendir. Kabarık etek modelleri ve simli tasarımları ile rengarenk ve cıvıl cıvıl bir görsel zarafet yakalanacaktır.

Çocuk gelinlik modelleri yetişkinlerin modellerine göre daha farklı renk seçenekleri ile kız çocuklarının prenses gibi olma hayalini gerçekleştirebilirsiniz. Kabarık etekler, omuzu açık modeller, ipli modeller ve tüllü gelinlikler ile kız çocuklarınıza eğlenceli ve mutlu bir gün yaşatabilirsiniz.

Çocuklar İçin Gelinlik Modeli Nasıl Olmalı?

Seçilecek olan modeller çocuğunuzu yaşından büyük göstermemelidir. Her yaşa uygun tasarlanmış rengarenk gelinlik modelleri üzerinde seçimler yapılmalıdır. Uzun boylu kız çocukları için kabarık prenses modeli gelinlikler daha şık duracaktır. Kısa boylu kız çocukları için, gelinlik modeli bel bölgesinden başlayan kabarık tüllü etekli gelinlikler tercih edilmelidir.

Gelinlik renkleri ve modellerini seçerken onların birer çocuk olduğu unutulmamalıdır. Onların hayal dünyasına göre tercih yapılmalıdır. Hatta giyeceği gelinlik modelini ve rengini onların kendi tercihlerine bırakmak gerekir. Küçük kız çocukları için tercih yaparken onların hala bir bebe olduğu unutulmamalıdır. Ve onları sevimli ve hareketli gösterecek dökümlü eteği olan omuzdan açık gelinlikler seçilmelidir.

Henüz çocuk oldukları için, mutlaka prenses tacına benzer bir taç seçimi yapılmalıdır. Bu taçlar taşlı ya da parıldayan simli küçük ve ince aksesuarlardan olabilir. Eldiven çocuklar için sıkıcı gelebilir, bu yüzden bunun yerine ellerine küçük bir çicek buketi ya da rengarenk taşlı bir mini çantanın verilmesi onların daha alımlı olmasını sağlayacaktır. Taç aksesuarı mutlaka olmalıdır.

Saç Modeli Nasıl Olmalıdır?

Uzun saçlı kız çocukları için seçilecek modeller genel olarak topuz şeklinde olmalıdır. Ya da dağınık modeldeki bukle bukle saçlar kullanılabilir. Fakat dağınık saçlar onları yaşlarından daha olgun göstereceği için toplu modellerin tercih edilmesi daha uygundur.

Hareketli ve cıvıl cıvıl olan bu çocuklar için toplu saç hem onların eğlenmesinde hem de hareketli yapıları için en ideal olanı olacaktır. Saçlar için kullanılacak süslü aksesuarlar ve simler, parıldayan tokalar onları daha mutlu edecektir. Kendilerini prenses gibi hissetmeleri için bu tür göz alıcı ve hareketli aksesuar ve renkler tercih edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 sırt dekolteli gelinlik modelleri ve sırt dekolteli gelinlik hakkında bilgiler verilmektedir.