balik-gelinlik-modelleri-19Günümüzde gelin adaylarının gelinlik seçerken zorlanmalarının bir sebebi de gelinlik modellerinin fazla olması demek mümkündür. Birçok farklı gelin adayına hitap edebilmek için birçok farklı gelinlik modeli tasarlayan tasarımcılar gelin adaylarının istedikleri gelinliklere ulaşmasını daha kolay hale getirmeye çalışmaktadırlar. Gelin adaylarının istekleri doğrultusunda hazırlanan gelinlik modellerinin gelin adayının vücut tipine de uyması çok önemlidir. Vücut tipine uyan gelinlikleri giyen gelin adayları olduklarından daha uzun, daha zayıf veya daha ince görünmeyi başarmaktadırlar. Balık gelinlik modelleri birçok vücut tipindeki gelin adayına uyduğu için ve daha zarif gösterdiği için gelin adayları tarafından sıkça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Straplez kesim balık gelinlik modelleri:

      Birçok gelin adayının tercih ettiği model olan Straplez kesim balık gelinlik modelleri gelin adaylarının favori gelinlik modelleri arasındadır. Kalp yaka veya düz şekilde hazırlanabilen straplez kesimler gelin adayının üst bedeninin daha uzun görünmesini sağlamaktadır. Balık gelinlikler ise gelin adayının vücudunu sararak daha zayıf ve daha uzun görünmesini sağlamakta ve vücut hatlarını ortaya çıkarmaktadır. Genellikle dantel kullanarak hazırlanan bu gelinlik modelleri incilerle veya ışıltılı taşlarla süslenerek gelin adaylarının beğenisine sunulmaktadır. Gelin adayları da balık modeller içinde göz alıcı görünmek için genellikle taşlı ve ışıltılı olan modelleri tercih etmektedirler. Sade modellerden bir tanesi olan balık modeller eteklerinin çıkarılmasıyla bir anda mini bir gelinliğe dönüşerek farklılığı seven gelin adayları için eğlenceli bir gelinlik modeli haline gelebilmektedir.

Uzun kollu balık gelinlik modelleri:

      Tesettürlü gelin adaylarının çok severek giydikleri Uzun kollu balık gelinlik modelleri artık tesettürsüz gelin adayları tarafından da sıkça tercih edilir hale gelmiştir demek yanlış olmayacaktır. Tesettürlü gelin adayları için tenleri görünmeyecek halde hazırlanan uzun kollu modeller, tesettürsüz gelin adayları için gelin adayının isteği üzerine dantel veya tüllerden yapılabilmektedir. Veya transparan bir kumaş üzerine taşlar işlenerek kolun üzerinde ışıltılı bir hava yaratılmaktadır. Gelin adaylarının son yıllarda çok severek tercih ettikleri bu modeller önümüzdeki yıllarda da moda sahnesinden inmeyeceğini her yılın gelinlik tasarımları defilesinde boy göstermek suretiyle bir kez daha ispatlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Askılı Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 askılı gelinlik modelleri, askılı gelinlik modelleri ve ince askılı gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.