balik-etli-gelinler-icin-gelinlikler-3Düğün gününde prensesler gibi görünmek her kadının ortak rüyasıdır. Gelinlik tercih ederken vücut yapınızı bilmeli ve tercihinizi buna göre yapmalısınız. Balık etli gelinler için gelinlikler, balık etli gelinler için kurtarıcı niteliğindedir. Güzel olabilmek için size neyin yakışacağıyla ilgili uzman görüşlerden faydalanmanızda büyük yarar var.

Her şeyden önce vücudunuzu iyi tanımalısınız sevgili gelin adayları. Geniş basenleriniz varsa, yani kalçalarınız omuzlarınızdan daha genişse vatkalı gelinlikleri tercih etmelisiniz. Balık etli gelinler için gelinlikler tercih edilirken, geniş ve yuvarlak kalçalarınız varsa düz kesim gelinliklerden uzak durmalısınız. Bu tarz gelinlikler sizleri olduğunuzdan daha şişman gösterecektir. Basen bölgeniz genişse, bu bölgeyi geniş gösteren büzgüler ve balık etek gelinlikler size uygun değildir. Size daha bol dökümlü etekler ve fırfırlı modeller daha çok yakışacaktır. Göğüs dekolte bölgenizle ilgili herhangi bir probleminiz yoksa, dikkati gelinliğin üst bölgesine çekmek için uygun bir dekolte ve göz alıcı bir kolyeyle bunu başarabilirsiniz.

Kollarınızda fazlalıklar varsa, kapatmak için truvakar kol yaptırabilir veya tülle kamufle etmeyi tercih edebilirsiniz. Saten ve kalın kumaşlar tercih etmeniz vücut hatlarınızın ortaya çıkmasını engelleyecektir. Yuvarlak ve enine dolgun balık etliyseniz; bu bölgeyi ince gösteren modeller denemelisiniz. Yuvarlak yaka modeller yerine V yaka modeller tercih etmeli güzel yüzünüzü dekoltenizle beraber ortaya çıkarmalısınız. Dar ve enine drapeli her türlü modelden kesinlikle uzak durmalısınız. Her daim A tipi gelinlikler tercih etmelisiniz.

Gelinliğinizde uygun kullanılacak uçuşan dantelli ve minik taşlı süslemeler güzelliğinize güzellik katacaktır. Koyu renkli kuşaklar kullanarak gelinliğinize farklı bir tat katabilirsiniz. Bütün gün sizden çok yorulacak ayaklarınızı rahat ettirmek için uygun model bir ayakkabıyla gece sonunda yorgunluktan bitkin düşmemiş olursunuz.

     Balık etli gelinler için gelinlikler özel olarak tasarlanmakta, ayrıntılar özel olarak düşünülmektedir. Tercihiniz sadelikten yana olursa ve iki parçalı her türlü kombinden uzak durursanız çok güzel bir gelin olacağınızdan kesinlikle emin olabilirsiniz. Parçalı etekler ve ekli uzamsal kıyafetler boyunuzu olduğundan daha kısa göstereceğinden mutlaka uzak durmanız gereken şeylerdir. Kıvrımlı modeller sizin için en iyisi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Straplez Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 straplez gelinlik modelleri ve straplez gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.