askili-gelinlik-modelleri-11Gelinlik seçilirken size en uygun gelinlik modelini seçmek tatlı telaş içerisinde zor bir uğraştır. Birçok seçenek içerisinde hangi gelinliğin sizi prensesler gibi göstereceği seçimlerinizle doğru orantılı bir durumdur. Askılı gelinlik modelleri seçebileceğiniz gelinlik modelleri arasında ayrı ve özel bir öneme sahiptir.

Askılı gelinlik modelleri incelenirken birçok farklı askı yapısı olduğunu bilmemizde yarar vardır. Kalın askılı gelinlik modelleri, ince askılı modellere göre daha sağlam bir yapıya sahip olduğundan düğün günü kendinizi daha emniyetli hissetmenizi sağlayacaktır. Abartılı olmayan göğüs dekoltesi özellikle düğün günü yaşanabilecek talihsiz durumlardan kaçınmanıza yardımcı olur. Omuz dekoltesinin aşırıya kaçmıyor olması özellikle bu bölgeyle ilgili problemlerinizi kamufle etmenize yardımcı olacaktır.

Bu modeli ince detaylarla donatan dantel işlemeler, arzu ettiğiniz güzelliği yakalamanıza yardımcı olacaktır. İnce askılı gelinlik modelleri vücuduyla barışık ve vücudunu sergilemekten korkmayan bayanların tercihidir. Fiziğinize güveniyor ve düğün günü ince askının azizliğine uğramaktan korkmuyor, ayrıca dikkatli davranabilirim diyorsanız bu model sizin için yapılmıştır. Kabarık modelli gelinliklerin vazgeçilmezi tül askılar her senenin trendi olmaya devam ediyor. Zarif ve modern görüntüsünün yanı sıra gelinlik işlemeleriyle kombine edildiğinde, muhteşem ve sadelikten sıyrılmış tül askılar ortaya çıkıyor.

Hafifliği düğün gününüzde özgür olmanızı sağlıyor. Dantelli gelinlik modellerinde kullanılan ve gelinlikle aynı dantel işlemelere sahip olan dantel askılı gelinlik modelleri ayrıntılarıyla ben buna değerim dedirtiyor. Omuzlarınızı saran motifler görsel bir şölen sunuyor ve prenses eteğiyle oluşturduğu kombin görenlere parmak ısırtıyor.

Kabarık askılı gelinlik modellerinde, kabarık etek tercih edildiğinden etekle uyumlu kalın ve kabarık hissi veren askılar kullanılıyor. İnce askıların kullanımının kombini bozacağı bilindiğinden askıların kalın olması gerektiği düşünülüyor. Straplez askılı gelinlik modellerinde çok fazla belirgin olmayan ince ip askılar tercih ediliyor. Genelde göğüs dekoltesiyle ilgili sorun yaşanmasın diye kullanılan ince askılar olası faciaların önüne geçiyor.

Askılı gelinlik modelleri arasından hangi modeli tercih edeceğiniz hem sizin hem de vücut yapınızın durumuyla ilgili bir durum. Kalın askılısından ince askılısına, tüllüsünden dantellisine birçok alternatif model askılı, gelinlik sevenlerin tercihi için vitrinlerde sizleri bekliyor.

Bir önceki yazımız olan 2016 Sonbahar Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 sonbahar gelinlik modelleri ve sonbahar gelinlikleri hakkında bilgiler verilmektedir.