Gelinlik hepimizin bildiği gibi bayanların evlenirken giydiği elbisedir. Gelinlik bütün genç kızların hayalidir ve özenle seçilmelidir. Çünkü ömrünüzde belki de bir kez giyeceğiniz bir elbisedir. Gelinlik modellerini her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Normal gelinlikler gibi tesettür gelinlikler de oldukça güzel tasarlanmaktadır artık. Bundan 6-7 sene öncesinde tesettür gelinlik modelleri sınırlıydı ve belli standartların dışına çıkılamıyordu. Ama son zamanlarda normal gelinlik çeşitleri kadar tesettür gelinlik çeşitleri de artırılmıştır. Bu durum tesettürlü bayanlar için oldukça sevindirici olmuştur diyebiliriz.

Kabarık Modeller Dikkat Çekiyor

2017 Tesettür Gelinlik Modelleri arasında ilk dikkat çeken model kabarık tasarımlardır. Uzun tül kuyruklu gelinlikler, etek kısmından itibaren çiçekli olan tasarımlar, dantelli ve taşlı gelinlikler ve önceki yıllarda da moda olan prenses gelinlik modelleri de 2017 yılında gözümüze çarpacaktır. Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da dantel detaylı gelinliklerden vazgeçilmeyecektir. Bu sezon tesettür gelinlik modelleri arasında dantel detaylar ve uçuşan tüllü gelinlikler çok tercih edilecek gibi duruyor. Tesettürlü bayanlar tarafından en çok beğenilen bir diğer model de gipürlü gelinlik modelleridir. Kabarık desenli gelinlik modelleri gipürle bir araya geldiğinde oldukça asil bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Tesettür gelinlik modelleri arasında 2017 yılında dikkat çeken ayrıntı yaka kısımları olacaktır. Dantelli motiflerden oluşan ve daha çok taş süslemeli detayların yer aldığı gelinlik modellerinde en çok hâkim yaka kullanılmaktadır. Tesettürlü bayanlar için hâkim yaka gelinlik eşarbın kaymasını önleyeceği için oldukça avantajlıdır. Ayrıca kuşaklı gelinlikleri de bu sezon göreceğiz. Gelinlik modasında yıllardan beri tercih edilen kabarık tasarımlar saten ya da krep kumaş olduğunda üzerine istenilen şekilde işleme yapılabilmektedir. Tesettür gelinlikle birlikte aksesuar tercihi de epeyce önemlidir. Tesettür gelinlik modelleri zaten fazlaca taşlı olduğu için aksesuar olayını da abartmamalıyız.

Tesettür Giyimi Fazlalaşıyor

Tesettür gelinliklerin model zenginliği giderek çoğalmaktadır. Modacı ve tasarımcılar; tesettür etek, tesettür elbise, tunik, yelek, pardösü, ferace, eşarp, şal, bluz, gömlek ve pantolon gibi kıyafetlerde olduğu gibi, tesettür gelinlikte de oldukça şık ve asil tasarımlara imza atmaktadırlar. Bu durum tesettürlü bayanlar için çok sevindirici olmakla birlikte alternatif kıyafet tercihlerini de artırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Sade Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2017 sade gelinlik ve 2017 sade gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.