Gelinlik bir bayan için birlikteliğin. Saflığın, mutluluğun ve sonsuzluğun simgesidir. Gelinlik anne baba için ise o deli dolu kızının artık olgunluğa adım attığının işaretidir. Çok eski çağlardan bu yana vazgeçilmez bir gelenek olarak hala sürmektedir. Dünyanın her yerinde modeli değişse de geleneği değişmiyor. Her yıl yeni yeni modeller evlenecek bayanların beğenisine sunuluyor. Bazı bayanlar gösterişi severken bazıları ise daha sade olmayı seviyorlar.. Her bayan kendi tarzını yansıtan gelinliği tercih ediyor. Çünkü o özel gecede kendini rahat ve özel hissetmek istiyor. Kabarık etek istemeyen bayanların tercihleri de kabarık olmayan gelinlik modelleri oluyor.

Hem Sadelik Hem Şıklık Bir Arada:

2017-kabarik-olmayan-gelinlik-modelleri-2

2017 gelinlik modelleri arasında yer alan kabarık olmayan gelinlik modelleri hem sade hem de biraz gösterişli olmak isteyenler için üst kısım taşlarla süslenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak ipek kumaşın kullanıldığı gelinlikler o gece gelinin hem rahat hareket etmesini hem de onu sıkmamasını sağlıyor. A kesim olarak adlandırılan bu gelinlik modelleri fazla kilosu olan gelin adaylarının da kilolarını gizlemelerine yardımcı oluyor. Boyu kısa olan bayanlar bu modelin altına giyeceği topuklu bir ayakkabı ile boyunun olduğundan daha fazla uzun olmasını sağlayacaktır. Bu modeller askılı, sırt dekolteli, kuyruklu ve truvakar kollu olarak sınıflara ayrılır.

Kabarık Gelinlik Seçerken:

2017-kabarik-olmayan-gelinlik-modelleri-3

Dar omuzları biraz geniş, göğüsleri de büyük göstermek isteyen bayanlar straplez ya da kayık yaka ve bol işlemeli tercih etmelidir. Geniş omuzlara sahip bayanlar ise kalın askılı veya kollu modellerden seçmelidir. 2017 kabarık olmayan gelinlik modelleri arasından gelinlik tercih eden gelin adayı bu gelinlikleri uzun bir duvak ve başına seçeceği güzel bir taç ile kombin ederek hoş görünebilir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Gelinlik Modasında Fransız Danteli Şıklığı (Yeni Kreasyon) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.