Düğün günleri yaklaştığında telaş içerisinde uygun gelinlik arayan gelinlerin beden ölçülerini ön planda tutarak vücut tiplerine göre gelinlik seçmeleri daha doğru olacaktır. Kusursuz bir gelin olmak için öncelikle vücut tipimizi bilmemiz gerekir. Temel olan dört farklı vücut tipi vardır.

Vücut Tipinizi Bilmelisiniz! Birincisi Armut Vücut Tipi

Vücut tiplerinden ilki armut vücut tipi olarak adlandırılır. 2017 Gelinlik Modelleri arasından armut vücut tipine uygun gelinlik seçerken; küçük göğüs, ince bel ve geniş kalçalara uygun gelinlik seçimi yapılmalıdır. A kesim etekle birlikte ince bel ön plana çıkarılmalı, omuzları orantılamak adına kayık yaka gelinlik modeli tercih edilmelidir.

İkincisi Kum Saati Vücut Tipi

Vücut tiplerinden ikincisi kum saati vücut tipidir. 2017 Gelinlik Modelleri arasından kum saati vücut tipine uygun gelinlik seçerken; orantılı bir vücut yapısı söz konusu olduğu için neredeyse her gelinlik modeli uygundur. Balık model gelinlik seçimi ile tam anlamıyla prensesler gibi görünmek mümkün. Yaka detayı veya dantellerin olup olmaması bu vücut tipi için tercih edilmesi gereken balık model gelinlikte olsa da olur olmasa da.

Üçüncüsü Elma Vücut Tipi

Vücut tiplerinden üçüncüsü elma vücut tipi olarak isimlendirilir. Kalın bel, düz bir kalça ve güzel görünümlü bacaklara sahip vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip bayanların tercih etmesi gereken gelinlik modeli ise; göğüsler ve bacaklar ön planda tutulacağı için yırtmaçlı gelinlikler aynı zamanda v yaka gelinlikler tercih edilebilir. Bunların yanı sıra düz kesim gelinlikler de tercih edilebilir.

Sonuncusu Dikdörtgen Vücut Tipi

Vücut tiplerinden sonuncusu ise dikdörtgen vücut tipi olarak adlandırılır. Bu vücut tipine sahip olan bayanların vücut özellikleri; geniş omuzlar, normal veya küçük göğüsler, dar görünümlü kalçalara sahip olmalarıdır. Bu vücut tipine sahip olan bayanlar 2017 Gelinlik Modelleri arasından düz kesim, sırt ve omuzları ön plana çıkaracak modelleri tercih edebilirler.

Bu vücut tipleri haricinde farklı şekillerde isimlendirilen vücut tipleri de vardır. Bel bölgesi kalın olan bayanların tercih edecekleri gelinlik elma vücut tipine yakın bir tercih olmalıdır. Düz kesim veya A kesim gelinlik tercih edebilirler.

2017 Gelinlik Modelleri birçok farklı ve yeni kesimleri, desenleri, tasarımları, işlemeleri, detaylarıyla bu yıl evlenmeyi planlayan bayanların gelinlik seçimlerini daha kolay yapmalarını sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Dar Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2017 dar gelinlik modelleri ve 2017 dar gelinlikler hakkında bilgiler verilmektedir.