Her genç kızın hayallerini süsleyen evlilik programların başında tabi ki gelinlik nasıl olmalı gibi sorular gelir. Nasıl şık olabilirim veya kullanımı nasıl gibi problemleri çözmek için kendilerine özgü gelinlik hayalini zorlu bir uğraş sonucu gerçekleştirme yoluna girilir. Eğer gelinlikte en önemli kısım ise duvak modelidir. Çünkü duvaklar gelini tarz, muhteşem ve inanılmaz gösterir. Duvaklar romantik, şık veya etkili olarak da gelinlik açıklama yapılır. Duvak modelleri zarif malzemelerden yapılmış ve birçok farklı şekilde dantel desenleri ile süslenmiştir.

Duvak Nasıl Seçilmeli

 2017-duvak-modelleri-2

Birçok kişi seçtiği duvağın kalitesi ve şıklığı ile birçok kişiyi büyülemesi istenir. Özellikle dantel duvak modellerine çok fazla ilgi var, diğer modellere de hayran kalabilirsiniz. Bu büyük gün için duvak modelinde en doğru kararı nasıl vermeliyiz gibi sorularda ilk önce kişinin saç stiline bakılarak, yüz hatları, kullanım şekli, zarifliği, şıklığı gibi modelleri de ön plana çıkararak doğru kararı verebilirsiniz.

Saç ile Uyumlu Duvak Seçimi

2017-duvak-modelleri-3

Bir gelinin duvak seçiminde en çok dikkat etmesi gereken saç uyumuna katkı sağlamasıdır. Sadece uzun bir duvak seçecekseniz yüksek topuz tercih etmeyin. Yüksek topuz hariç diğer gelin modellerini tercih etmeyiniz. Düşük topuz ile yumuşak akan dalgalı saçlar ile duvak modelleri iltifat için en güzel gelin saç modelleridir. Düşük yan topuzlar için yumuşak bukleler veya yukarıdan yarım saç modeli ile muhteşem ve zarif duracak saç modelleri tercih edebilirsiniz.

Saçta Duvak Yerleşimi

Duvak başın üstünde taç ile takılabilir veya başın üstünde sırta inecek şeklide tutturulabilir veya saçın tam orta kısmında yerleştirilebilir. Yani gelin olanları 3 duvak yerleştirme seçeneği vardır. Bir gelin duvak ile gelin giyerse sizler çok muhteşem ve kulanım çok iyi zarif görünüm sağlar.

Bir önceki yazımız olan 2017 Tesettür Duvak Modelleri başlıklı makalemizde 2017 tesettür duvak ve 2017 tesettür duvak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.