2017-dar-gelinlik-modelleri-11Her ne kadar kullanım açısından zorluk yaratsa da zarafetinize zarafet katacak dar gelinlikler ile sizlerde gecenin tüm dikkatini üzerinizde toplayabilirsiniz. Dar gelinlik modelleri özellikle sadelikten yana olan kişilerin tercihleri arasında yer almaktadır. 2017 dar gelinlik modelleri arasında özellikle dantel ve transparan detayları hakim olacaktır.

Dar gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri de sırt dekolteli olan gelinlik modelleridir. Tamamı dantel ya da gipür detayları ile işlenmiş gelinliklerde sizlerde sırt dekoltesini kullanabilirsiniz. Dar gelinliklerde özellikle göğüs dekolteleri de kullanılmaktadır. Eğer gelinliğinizi çok sade olarak tercih etmek istemiyor fakat aşırı gösterişten de uzak kalmak istiyor iseniz göğüs dekolteli dar gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Dar Gelinliklerde Aksesuar Kullanımı

Dar gelinlikler gösterişli modeller arasında yer almadığından dolayı gösterişi aksesuar seçimlerinizde kullanabilirsiniz. Dar gelinlik modellerinde sade kumaşları tercih ediyor iseniz gecenin yıldızı olduğunuz için gösterişli taşlarla süslenmiş gelin taçlarını tercih edebilirsiniz.

Dar gelinliklerde sırt dekoltesi ve dantel modellerini tercih eden bayanların saçlarını doğan bir topuz ile toplaması önerilmektedir. Sırt dekoltesi ile zarafetini ortaya çıkarmak isteyen bayanlar ensede toplanmış saçlara inci detaylarının hâkim olduğu gelin taçlarını ya da gelin tokalarını takabilirler.

Dar Gelinliklerde Ayakkabı Seçimi Önemlidir

Dar gelinlikler ile kullanacağınız ayakkabılar da oldukça önemlidir. Genellikle kabarık gelinliklerin altına giydiğiniz ayakkabılar çok dikkat çekmese de dar gelinlikler ile kullanacağınız ayakkabılar oldukça dikkat çekici olacaktır. Bu nedenle zarif ayakkabılar tercih etmeniz gerekmektedir.

Kimi zaman kabarık gelinlikler ile babet ya da konverse dahi tercih edilebilmektedir. Fakat dar gelinlikler gibi oldukça zarif duran gelinlikler de çok daha zarif ve ince ayakkabıların kullanılması gerekmektedir. Ayakkabı seçiminde sade gelinliklerde stiletto tarzı ayakkabıları ya da ince topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Dar gelinlik modelleri ile uzun tül duvakları da kullanabilirsiniz. Fakat duvak seçimi de gelinliğin modellerine uygun olarak yapılmalıdır. Örneğin eğer sırt dekoltesinin hâkim olduğu bir gelinliği tercih ediyor iseniz duvak ile dekolteyi kapatmanız oldukça yanlış olacaktır. Bu nedenle uzun duvakları genellikle sırt dekoltesi olmayan gelinlikler ile tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Balık Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2017 balık gelinlik modelleri ve 2017 balık gelinlikler hakkında bilgiler verilmektedir.