Damatlık seçimi, gelinlik seçimine bakılırsa daha kısa bir zaman diliminde gerçekleşmektedir. Bunun sebebi damatların, gelinler kadar alışveriş canlısı olmamalarından kaynaklanmaktadır. Ve bayanlar kadar alışverişe uzunca saatler ayırmak istememelerinden kaynaklanmaktadır. Zaten 2017 damatlık smokin modelleri, fiyatları, renkleri hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuz takdirde, uzunca bir zaman ayırmanıza da gerek kalmayacak.

Piyasaya damatlık modelleri için şöyle bir göz attığımızda, gelinlik kadar fazla seçenek alanına sahip olmadığını görmekteyiz. Bunun için farklı renkler tercih etmek de farklı modelmiş gibi görünmesine olanak tanımaktadır. Değişik renkler tercih alanınızda olabileceği gibi, her zaman dendiği gibi en şık ve en asil duran renk siyah olmaktadır.

Smokin Sizi Farklılaştıracak

Farklı modellerin yanı sıra, smokin giymek de bir alternatif. Çünkü smokin bir evlilik klasiğidir denilebilir. Ya da smokin de tercih etmek istemiyorsanız, takım elbise giymeyi de deneyebilirsiniz. Takım elbisesinde renk yelpazesi daha geniş olduğundan daha kolay bir seçim olabilir. Bej, lacivert, gri, füme, mavi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Damatlık seçiminde, nerede evlenileceği de önemli bir faktördür.

Damatlığınızı düğün ortamına göre seçmeniz düğün detaylarınızdan en önemlileri arasında olacaktır. Çünkü gelin ve davetliler de kıyafet tercihlerini düğün mekânına göre yapacaklar. Örneğin; düğün mekânınız otel ya da havuz başı gibi resmi bir yer olacaksa smokin; restoran, kır düğünü tarzı yerlerde olacaksa takım elbise giymeyi tercih edebilir; plaj gibi ortamlarda yapılacak düğünde ise iyice rahat seçimler olan keten takımlar tercih etme yoluna gidebilirsiniz.

Farklı Kombinlerde Yapılabilir

Klasik olmayı sevmeyen bir damatsanız, papyon takmak yerine fular şeklindeki kravat ve onun renginde bir yeleklerle kombin yapabilirsiniz. Damatlığınıza takacağınız farklı aksesuarlarla ya da rugan ayakkabı giymek yerine düğün mekanına uygunsa spor ayakkabı bile giyerek farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Gelinlik seçimi ne kadar önemliyse, partnerinizi tamamlamak adına, damatlık seçimi de o denli önemlidir.

Damatlık modelleri için seçtiğiniz bir tarzı eğer terziye diktirmek istiyorsanız, polyester, sentetik kumaşlar tercih etmek yerine Angora, kaşmir, pamuk ve yün kumaşlar karışımından oluşan bir kumaş tercih etmelisiniz. Son olarak, kesinlikle kendi vücut hatlarınıza uygun olan, teninize giden bir renkte, rahat ve şık bir damatlık modeli seçmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Damatlık Modelleri başlıklı makalemizde 2017 damatlık, 2017 damatlık modelleri ve 2017 smokin hakkında bilgiler verilmektedir.