2017-damatlik-modelleri-18Evlenmek her genç kızın ve genç erkeğin en büyük hayalidir hiç kuşkusuz. Evlilik kararı alındığı andan itibaren hem gelin adayları, hem de damat adayları için tatlı bir telaş, yorucu günler ve yoğun bir dönem de başlamış olur böylece. Bir insanın hayatında ki en özel, en mutlu ve en anlamlı günlerden birisi olan düğün gününde hem gelin adayı, hem damat adayı kusursuz görünmek isteyecektir mutlaka.

Bu yüzden de her iki taraf da yoğun bir hazırlık dönemi içerisinde olurlar böyle zamanlarda. Düğün alışverişi, davetiyelerin seçilmesi ve basılma işlemi, düğün salonunun tutulması, davetli listesinin hazırlanması, gelin arabasına karar verme ve tabii ki en önemlisi de gelinlik ve damatlık alışverişi. Bütün bunların telaşı ve düşüncesi haftalar hatta bazen aylar öncesinden başlar. Gelin adayları; böylesine özel ve anlamlı bir günde kusursuz görünmek için her türlü hazırlığı yaparlar ve her şeyin eksiksiz olmasını isterler.

2017’nin Trend Damatlık Modelleri

Gelin adayları kadar olmasa bile damat adayları da bu dönemde yoğun bir telaş içinde olurlar. Çünkü onların da üzerinde en çok durdukları konu damatlık konusudur şüphesiz. Bu konuda her yıl pek çok firma yeni ürünleri piyasaya sunarak müşterilerin beğenisine sunmaktadır. Peki, bu yılın damatlık modelleri, yani 2017 Damatlık Modelleri nelerdir?

Evlilik kutsaldır derler. Gerçekten de evlilik; iki insanın almış olduğu en önemli kararların başında gelmektedir. Çünkü evlilik bir insanın hayatını baştan aşağıya değiştiren bir kavramdır. Evlenmek, mutlu bir yuva kurmak, huzurlu bir yaşam sürmek, sağlıklı bir evlat dünyaya getirmek de evlenen herkesin hayalidir. Böylesine özel, güzel ve anlamlı olan bir şeyin hazırlıkları da oldukça önemlidir. Evlilik kararının ardından her iki taraf için de yoğun tempoda geçen bir hazırlık dönemi başlar.

Damatlıklarda Her Yıl Farklı Konseptler Çıkıyor

Her iki taraf da hayatlarında ki bu özel ve anlamlı günde; her şeyin kusursuz olması için yoğun bir çaba harcarlar. Gelin adayları kadar olmasa bile, damat adayları da bu özel gün için yoğun bir hazırlık içerisinde olurlar. Damat adaylarının da en çok düşündükleri ve en çok zorlandıkları konuların başında damatlık alışverişi konusu gelmektedir. Her yıl pek çok firma; takım elbiseden smokin, kumaş pantolondan ceket ve gömleğe, damatlıklara kadar ürettikleri pek çok ürünü piyasaya çıkarmakta ve müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Acaba bu yılın damatlık modelleri yani 2017 Damatlık Modelleri nelerdir?

Damatlık alışverişinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de koyu renklerin tercih edilmesidir. Koyu renk tercih edilmesi, hem gelinin tercih ettiği ürünü ön plana çıkartır hem de damat adayı için dikkat çekici ve tamamlayıcı bir kombinasyon oluşturur. Şık bir damatlığı tamamlayan en önemli aksesuar ayakkabı, kravat, mendil, kemer gibi ürünlerin oluşturduğu kombinasyondur. Bu aksesuarlar; tercih edilen damatlık modeline uygun olmalıdır. 2017 yılı damatlık modellerinde en çok dikkat çeken ve göze çarpan değişikliklerden birisi de damatlıkların da standart renklerin dışına çıkması ve bu yıl beyaz, açık mavi, krem, bej, indigo mavi, koyu mavi gibi farklı renk tonları da kullanılmıştır.

Galerimizi Gezmeyi Unutmayın!

Hayatımızın bu en mutlu gününde; ister gelin olsun, ister damat olsun kusursuz bir görünüm her iki tarafın da hakkıdır hiç kuşkusuz. Çünkü istisna durumlar dışında, evlilik ve düğün bir insanın hayatında sadece 1 kez olan birşey. Böylesine özel ve anlamlı bir günde gelin adayları kadar damat adaylarının da kusursuz bir görünüme sahip olması ve bunu istemesi çok doğaldır. Damat adayları da yapacakları bazı araştırmalarla bu tarihi günde kusursuz görünmenin ipuçlarını bulmaya çalışacaklardır elbette. Küçük bir tavsiye; araştırmaya size en yakın olandan, bu yılın damatlık modellerinden, yani 2017 Damatlık Modelleri’nden başlayın…

Bir önceki yazımız olan Damat Gömlek Modelleri başlıklı makalemizde 2016 damat gömlek modelleri ve damat gömlek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.