2017-balik-gelinlik-modelleri-17Bir bayanın en özel günlerinden biri de düğün günüdür. Giyim konusunda oldukça kararsız kalan bayanlar ilk defa düğün günü ne giyeceklerini düşünmezler. Çünkü giyilecek kıyafet bellidir: Gelinlik. Fakat gelinlik konusunda karar verilene kadar birçok stresli gün yaşanabilmektedir. Düğün tarihi belirlendiğinde gelin adayları kendileri için gelinlik modeli araştırmaya başlamaktadır.

Gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen modeller genellikle kabarık gelinlikler olsa da tercihlerini balık model gelinlikten yana kullanan kişiler de vardır. Genellikle balık model gelinlikleri sadelikten yana olan kişiler tercih etmektedir. Balık model gelinlikler seçilirken elbette çok dikkat edilmesi gerekmektedir. 2017 balık gelinlik modelleri arasında özellikle dizden sonra açılan modeller en çok tercih edilen balık gelinlikler arasında yer alacaktır.

Balık Gelinlik Modelleri

Özellikle zayıf ve uzun kişilerin tercih etmesi gereken bu modeller arasında tam balık ya da yarım balık gelinlik modelleri yer almaktadır. Yarım balık gelinlikler oldukça iddialı modeller arasında yer aldığından dolayı çok dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Tam balık gelinlikler vücudunuzun tüm hatlarını sarmaktadır. Özellikle zayıf ve uzun boylu kişiler balık model gelinlikleri tercih ederek oldukça zarif olabilmektedir. Tam balık gelinliklerin kullanımı elbette çok daha zordur. Dize kadar sizi sımsıkı saran model yürümenize kimi zaman engel oluşturabilmektedir. Bu nedenle rahat ayakkabılar ile tercih edilmesi önerilmektedir. Yarım balık gelinlikler ise dize kadar değil kalçanın biraz daha aşağısına kadar vücudu saran gelinlikler arasında yer almaktadır. Kullanımı tam balık modellere göre çok daha kolaydır.

Balık Modellerde Aksesuar Seçimi

Balık model gelinlikler arasında özellikle dantel detaylarının hâkim olduğu modeller fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu nedenle balık modeller dantel zarafetini kullanan kişilerin aksesuar tercihlerini de doğru bir şekilde yapması gerekmektedir. Balık model gelinlikler ile uzun dantel duvakları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanım kolaylığı olması için daha kısa duvakları da tercih edebilirsiniz. Balık modellerde büyük ve kalın gelin saçları yerine çok daha zarif duran gelin tokalarını tercih edebilirsiniz. Ensede toplanan topuzlar ile koyu kırmızı rujları balık gelinliklerde tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Balık Etli Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2017 balık etli gelinlik modelleri ve 2017 balık etli gelinlikler hakkında bilgiler verilmektedir.