2017-balik-etli-gelinlik-modelleri-2Evlenmek her gencin hayallerini süsler Evlenmek ve gelinlik giymek her genç kızın hayalidir. Bu dönem yaşantımızın en güzel ve en hareketli zamanların geçtiği çok mutlu ve umutlu olduğumuz zamanlardır. Tabi ki de herkesin gözünün üzerimizde olmasını ve maşallah demelerini de çok isteriz. Güzel görünmek ise güzel bir makyajın yanı sıra vücudumuzu tanımaktan geçer. Vücuda uygun gelinlik seçimi sizi daha şık ve daha güzel ya da daha zayıf gösterebilir. Bu yazımızda balık etli gelinlerimiz için gelinlik seçimi hakkında sizlere bilgi vereceğiz.   

Balık Etliyim Diyorsanız Size Tavsiyelerimiz Olacak!

Balık etli hanımlar için zayıf görünmek düğün günü bir işkenceye dönüşebilir. Biz burada bu duruma el atacağız. Özellikle göbek bölgesinde fazlalığı olan balık etli gelinlerimiz için bilgi vereceğiz. Balık etli bayanlarımız için daha zayıf görünmek için bel bölgesinin diğer normal gelinliklere nazaran daha az sıkı ve korsesiz olması gerekir. Böylece bel bölgeniz daha zayıf duracaktır.

Diğer türlü sıktıkça sizin göbeğinizin varlığı daha belli olacaktır. Balık etli gelinler için daha çok bu tür gelinlikler mevcuttur. Gelinliklerin düz ve sade olanları da vardır lakin biz daha çok bel bölgesinin desenli olmasını tavsiye ederiz. Bu bölgenin düz ve sade olması kiloların göz önünde bulunmasına neden olmaktadır.

Göğüs Bölgesi Seçimlerine Dikkat

Göğüs bölgesi için ise desteksiz seçimler tercih edilmelidir. Destekli seçilmesi göğüs bölgesini ön planda durmasını sağlaması bakımından iyidir lakin bu siz için rahat bir hareket kabiliyeti sağlamaz. Gelinliğin alt kısmı için ise her türlü seçebilirsiniz ama genellikle balık etli gelinler için hazırlanmış olan gelinliklerin bel bölgesi dar olmadığı için eteği daha az bombeli ve daha az kabarık olmaktadır. Diğer türleri de bulunmaktadır ama genellikle elbise gibi daha az kabarık olması tercih edilmelidir.

2017 balık etli gelinlik modelleri bununla da sınırlı değildir. Giymek isteyenler için balık yapılı çeşitler de bulunmaktadır. Özetlemek gerekirse balık etli bayanlar daha az kabarık etekli, bel bölgesi daha az sıkı ve daha dantelli ve ya işlemeli göğüs bölgesinde ise desteksiz gelinlik tercih etmelidirler.

Bir önceki yazımız olan Önü Kısa Arkası Uzun Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 önü kısa arkası uzun gelinlik modelleri ve önü kısa arkası uzun gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.