2016-uzun-kollu-gelinlik-modelleri-29Kollu gelinlik modelleri sonbahar veya kış düğünü yapacak çiftlerin vazgeçilmez tercihidir. Kol detayında kullanılabilecek ayrıntılar oldukça şık bir gelinliğe sahip olmanızı sağlayabilir. Uzun kollu gelinlik modelleri arasından birini tercih edecekseniz yaka modellerinden transparan yakaları seçmenizi öneririz. Yaka modelindeki işlemeler ve detaylar aynen kolda da devam eder ve muhteşem bir bütün ortaya çıkar. Diğer bir önerimiz ise eldivenler! Eğer uzun kollu gelinlik modellerinden birini seçtiyseniz gelinlik eldivenlerinden birini giyerek çok şık bir görüntü ortaya koyabilirsiniz.

Uzun kollu gelinlik modelleri daha çok kapalı düğün mekanlarında tercih edilmektedir. Hem ortamın şıklığına uygun olur hem de güzel detaylara davetlilerinizin daha rahat odaklanmalarını sağlar. Uzun kollu gelinlik modellerinde dikkat edilmesi gereken detaylardan bir diğeri de bedene tam oturmamasıdır. Kolunuz bol durduysa ve sarkıyorsa hiç hoş görüntü olmaz.  Kolunuza tayt gibi yapışan kol modellerini tercih etmelisiniz. Bu senenin en çok rağbet gören gelinlikleri arasında yer alan dantel kollar sizi mükemmele taşıyacak olan farklılıklara sahiptir.

Omuzlarda biten dantellerden ziyade kollara uzanarak şıklığınızı daha da pekiştiren modelden bir yana kollarınızda taşlar ve zincirler ile tasarlanan detaylar sayesinde göz kamaştıracaksınız. Prenses veya kabarık modellerde ise eteklerin üzerinde pekiştirilen dantellerin transparan dantel detaylar ile kollarınıza kadar inmesi sizlerde zarif bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Sezonun modasından öne gelen bu kollu gelinlik modelleri birçok gelin adayımız tarafından ilgi çekmektedir.

Aynı zamanda bu modeller tesettür gelinlik modeli olarak ta tercih edilebilir. Hazır sonbahar geldi, kışa merhaba diyeceğiz. Bu dönemlerde çoğu gelinlik modellerinden vazgeçilerek bu tür kollu modellere geçildiğinden yana artış olduğunu söyleyebiliriz. Lakin gelinliğim illa kollu olacak diye düşünmeniz yanlış olabilir, üzerinize bir şal alarak ta farklı bir görünüm sergileyebilirsiniz. Uzun kollu gelinlik straplez gelinliğe göre ya da sıfır kollu gelinliğe göre daha zarif ve kibar durmaktadır. Kilolu bayanlarımızın da en büyük sorunu kollarının kalın görünmesidir.

Eğer bir gelinlik arayışı içerisinde iseniz uzun kollu ve sırttan dekolteli olan gelinliklerden yana tercihinizi kullanmanız o mutlu gününüzde sizin prensesler gibi hissetmenize yardımcı olacaktır. Kollu Gelinlik Modelleri daha çok tesettürlü kızlarımız tarafından tercih halindedir. Kış aylarında birçok gelin adayımız kollu gelinlik modellerinden yana tercihlerini kullanmaktadır. Özellikle dantel detayları ile birçok kızımızın dikkatinden kaçmaz ve tercihlerini bu modelden yana kullanırlar. Bu modelleri her vücutlu kızımız tercih edebilir.

Bir önceki yazımız olan Kasnaksız Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 kasnaksız gelinlik modelleri, kasnaksız gelinlik modelleri ve kasnaksız gelinlikler hakkında bilgiler verilmektedir.