2016-tesettur-gelinlik-modelleri2016 Yılında Tesettür Gelinlikler Bol Aksesuarlı Olacak

Gelin olmak istemek her bayanın gönlünde yatan bir olgudur. Çocukluk dönemlerinde kendilerine ileride ne olacağı sorulan kız çocuklarının dikkate alınabilecek bir bölümü gelin olacağım cevabını verir. Bu da kadınlar için bunun ne kadar önemli bir nokta olduğunu aktarır. Bu durumun daha dindar ya da muhafazakar olmakla da alakası yoktur. Bir bayan muhafazakar ya da dindar olsa bile genellikle bir gelinlik giymeden dünya evine girmek istemez. Bugüne özel olarak sadece böyle bir günde giyilen o özel giysi beyazlığı ile saflığı ve kendine özel yapısı ile de farklılığı ve özelliği temsil eder. Her kadın kendisinin farklı, özel ve saf olduğunun karşısındaki insan tarafından net olarak anlaşılmasını ister. Bunun en büyük göstergelerinden bir tanesi de doğal olarak gelinlik olacaktır. İster tesettür ister değil gelinlik modelleri ve detayları bir kadın için o özel gününün en önemli parçalarından birini oluşturacaktır. Kendini içinde rahat hissetmediği bir giysi ile orada bulunmak istemez. Ancak kendini içinde çok mutlu hissettiği bir gelinlik ile o özel günde huzur içinde kalabalığın içinde yürüyebilecektir. Bu nedenle seçilecek model çok önemli olmaktadır. 2016 tesettür gelinlik modelleri içinden seçilecek uygun bir gelinlik ile bu mutlu günün sorunsuzca tamamlanmasında büyük bir katkı sağlar.

2016 yılı için trend olacak tesettür gelinlik özelliklerine ve detaylarına bakacak olursak bu yıl da kapalı bayanların oldukça şanslı olduklarını görüyoruz. Günlük hayatlarında kapalı olan bir bayanın bu en mutlu gününde de böyle bir seçim yapması en doğal davranış şekli olacaktır. 2016 yılı için bayanların beğenisine sunulan modeller hem daha şık hem de çok daha fazla model mevcut. Bu nedenle bu yıl çok daha şanslı olduklarını söyleyebiliriz.

A Kesim Gösterişli Gelinlikler Her Zaman Trend Olacak

Bu yıl özellikle genç tesettür modasında ağırlıklı olarak gösterişli modeller tercih edilmektedir. Tabii böyle bir durumda üzerinde oynanabilecek detay sayısı da oldukça artabilmektedir. Birbirinden iddialı modeller bayanların beğenisine sunulmaktadır. Kapalı bayanlar tarafından bu sene A kesim kabarık eteklere sahip gelinlikler çok daha fazla oranda tercih edilmektedir. Tabii bu özel gün için tasarlanmış giysilere fiyonklar, tüller ve taşlar gibi aksesuarlar farklı farklı görünümler verilebilmektedir. Bu malzemelerin yoğun olarak kullanıldığı tasarımlar 2016 tesettür gelinlik modelleri içinde en ağırlıklı bölümü kaplamaktadır.

Yarasa Kol Gelinliklere De Başarı İle Uygulandı

2016’da ayrıca büyük bir değişiklik olarak yarasa koldan bahsedebiliriz. Bu yıl yarasa kola sahip gelinlikler tesettür gelinlikler içinde özel bir yere sahip olacaklar gibi görünüyor. Yarasa kol ferace ve diğer kapalı tarz giysilerde kullanılıyor iken bu yıl gelinliklere de uyarlanması ile ciddi bir gelişim yaşadı.

Bir önceki yazımız olan Dantelli Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde dantelli gelinlik ve dantelli gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.