2016-tasli-gelinlik-modelleri-18Gelinlik seçimi gelin adaylarının düğün hazırlığı sürecinde yaşadığı en zor dönemdir. Özellikle kararsız gelinler için bu durum daha da zorlaşmaktadır. Ancak bu noktada işlerinizi kolaylaştıracak bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki vücut tipinizi belirlemek olmalıdır. Beğendiğiniz gelinlikler değil vücut tipinize uygun gelinlikler sizi kusursuz gösterecektir. Bunun yanında straplez gelinlikler çok büyük veya çok küçük göğüs ölçüsüne sahip kadınlar için rahatsız bir gelinlik olacağından tavsiye edilmemektedir. Bu detayların yanı sıra gelinlik seçiminde yaratmak istediğiniz tarz da oldukça önemidir. Eğer sade bir gelinlik istiyorsanız çok yoğun detaylar bulunmayan gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Ancak eğer gösterişli bir gelin olmak istiyorsanız birbirinden güzel taşlı gelinlik modelleri ile hayallerinizdeki görünüme ulaşabilirsiniz.

Taşlı prenses gelinlik modelleri:

Prenses gelinlik modelleri özellikle basen bölgesinde fazlalık bulunan kadınlar için son derece ideal bir gelinlik modeli olacaktır. Bunun yanında bel ve kalça bölgesinden memnun olmayan gelin adayları için de prenses model gelinlikler kurtarıcı bir model olacaktır. Bunun yanında adından da anlaşıldığı üzere oldukça modern ve şık bir görünüme sahip olabileceğiniz bu gelinliklerde taş işlemelerini kullanarak daha da gösterişli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Taşlı incili gelinlik modelleri:

Sadelikten uzaklaşmak isteyen kadınların özellikle tercih etmek isteyeceği taşlı incili gelinlik modelleri ile göz kamaştırıcı bir etki elde edebilirsiniz. Hafızalardan silinmeyecek olan görünümünüz ile siz de düğün gününüzü muhteşem bir hale getirebilirsiniz. Birbirinden şık taşlarla işleme yapılabilen gelinliklerin fiyatları da taşların değerlerine göre değişiklik göstermektedir.

Taşlı uzun kuyruklu gelinlik modelleri:

Uzun kuyruklu gelinlik modelleri günümüzde özellikle fotoğraf çekimli düğünlerde çok fazla kullanılmaktadır. Kır düğünleri gibi mekanlarda çok uygun olmayan gelinlikler otel gibi düğünlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunun yanında taş detaylarıyla hareketlendirebileceğiniz gelinliklerinizle büyüleyici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Değişen bütçelere ve zevklere hitap edebilecek gelinlik çeşitleri ile sizin de hayallerinizdeki görünüme ulaşmanız mümkündür. Kabaran model gelinlikler kusurlarınızı kapatmakta oldukça ideal gelinlik modelleri olup fiziğine güvenen kadınlar tarafından tercih edilen taşlı balık model gelinlikler sizi mükemmel bir görünüme ulaştıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Şifon Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 şifon gelinlik modelleri ve şifon gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.