2016-straplez-gelinlik-modelleri-14Gelinlik modelleri arasında en çok dikkat çeken, kimileri tarafından seksi olarak kabul edilen ancak yeterli düzenleme ile her gelin adayının giymek isteyeceği 2016 straplez gelinlik modelleri vitrinlerde ve kataloglarda yerlerini almaktadırlar. Genellikle daha cesur gelin adaylarının tercih ettiği straplez gelinlik modeli, fiziğine güvenen ve özen gösteren bayanların olmazsa olmaz gelinlik modellerinden biri olmaktadır. Önceleri daha çok zayıf gelin adaylarının tercih ettiği bu modeli günümüzde birçok bayan kullanmakta ve fiziğe göre tadilat yapılarak son derece güzel modeller ortaya çıkmaktadır. Straplez gelinlik modelleri ünlü tasarımcılar tarafından da çizilmekte ve gelinlik modası sayfalarında yerini almaktadır.

Her keseye hitap eden ve gelin adaylarının fiziklerini ön plana çıkaran bu modelde özellikle bronz bir tene sahip olmak önemlidir. 2016 straplez gelinlik modelleri özellikle bronz bir tende kendini daha fazla gösterebileceği gibi beyaz bir tene sahip gelin adayları da straplez haricinde kalan bölgelerini pudralayarak mermersi bir görünüme sahip olabilirler. Bu şekilde straplez bir model hem daha güzel görünecek hem de bayanların fiziğini daha derli toplu gösterecektir. B u modelde dikkat edilmesi gereken en önemli bölge vücudun straplez modelden taşan kısımlarının minimum olması gerektiğidir. Aksi takdirde üzerinizde taşıyacağınız model ne kadar göz alıcı ve kaliteli olursa olsun göze hoş görünmeyecek ve o noktalar herkesin dikkatini çekecektir.

İddialı ve cesur bayanların tercihi olan, genellikle ilkbahar ve yaz sezonu giyilmesi önerilen ve fiyatları 1000 TL’den başlayarak 10 bin TL’ye kadar çıkabilen 2016 straplez gelinlik modelleri seçkin gelinlik butiklerinde ve gelinlik satan kurumsal internet sitelerinin kataloglarında yer almaktadır. Straplez gelinlik modellerinde saç ve makyaj uyumuna da dikkat edilmelidir. Göz önünde bulunması gereken yer straplez kısmı olacağı için aksesuar seçiminiz ve makyajınızın da buna uygun olması hoş olacaktır. 2016 yılı için birçok usta tasarımcının hazırladığı straplez gelinlik modelleri piyasaya sunulmuş ve sektördeki yerlerini almaya başlamıştır. Kilo fazlalığı olan genç bayanların yine de straplez gelinlik modeli yerine diğer modelleri incelemesi tavsiye edilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Askılı Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 askılı gelinlik modelleri ve askılı gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.