2016-sonbahar-gelinlik-modelleri-8Gelin adaylarının en çok üzerinde durduğu konuların başında, giyecekleri gelinlik modeli gelmektedir. İlkbahar yaz sezonuna göre daha farklı olabilecek ve mevsimin özelliklerini üzerinde taşıması gereken 2016 Sonbahar gelinlik modelleri seçkin butiklerde ve kurumsal internet satış sitelerinde bulunmaktadır. Genellikle biraz sıkıntılı bir dönem olan gelinlik seçiminde yapılabilecek en mantıklı şey aceleci davranmamaktır. Dikkat edilmesi gereken bir sürü husus vardır. Boy, kilo, düğün konsepti, damat kıyafeti, nikah ve düğün organizasyonunun hangi mevsimde gerçekleşeceği hep göz önünde bulundurulması gereken önemli noktalardandır. Özellikle sonbahar sezonunda yapılacak bir organizasyon düşünüyorsanız, gelinlik seçiminizde ekstra dikkat etmeniz gereken ayrıntılar olacaktır.

Sonbahar mevsimi aşkın ve hüznün mevsimidir. Sonbaharın bu melankolik teması filmlere ve şarkılara konu olmaktadır. En derin aşk şiirleri sonbahar aylarında yazılmakta, en tutkulu aşklar da yine bu kızıl turuncu renkli mevsimde yaşanmaktadır. 2016 Sonbahar gelinlik modelleri sonbaharda diğer sezonlara göre farklılık gösterir. Sonbaharın uçuk pembemsi rengi gelinlik modellerine de yansır. Yağışlı ve puslu sonbahar mevsiminde; kar gibi beyaz, askılı ve dekoltesi derin gelinlikler giyilmesi beklenemez. Aniden bastıracak olan bir yağmur sonrası basacağınız her adım çamur kaplı olabilir. Bu yüzden sonbahar gelinlik modelleri, son zamanların en moda rengi pudraya bürünür. Pudra tonlarındaki bir gelinlik modeli her sonbahar gelininin kurtarıcısıdır. Pudranın pastel ve dinlendirici tonu gelin adaylarını adeta birer prensese döndürür.

Sonbahar zorlu bir aydır. Biraz aldatıcıdır ve sürprizlerle doludur. Gökyüzünde parıldayan güneş bir anda küser ve yüzünü yaramaz yağmur bulutlarının arkasına gizler. Sağanak bir yağıştan sonra gelinliğinizin kirlenmesi için türlü tuzaklar oluşur. Kırık bir parke taşına yanlışlıkla bastığınızda gelinliğinizin o zarif kuyruğu kolayca çamurlanır ve kirlenir. 2016 Sonbahar gelinlik modelleri arasında sezona en uygun renk tonlarında ve modelde gelinlikler bulabilirsiniz. Yanınızda en yakın arkadaşınızı bulundurmanız ve kararsızlığa kapıldığınız anlarda ikinci bir fikir almanız açısından gelinlik seçimi yaparken yalnız başınıza bu işe kalkışmamanız önerilir. Sizin gözünüze hoş görünen küçük bir ayrıntı başkalarının gözünde o kadar da hoş olmayabilir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kapalı Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 kapalı gelinlik modelleri ve kapalı gelinlikler hakkında bilgiler verilmektedir.