2016-sirt-dekolteli-gelinlik-modelleri-10Düğün gününüz sizin için en özel günlerden biri olduğu için seçeceğiniz gelinlik modeli de o kadar önemli olmalıdır. Gelinliklerde en çok tercih edilen modellerden biri de son dönemlerde sıkça görmeye alışkın olduğunuz sırt dekolteli modellerdir. 2016 sırt dekolteli gelinlik modelleri ile sizlerde aradığınız gelinliği bulabilirsiniz.

Sırt dekolteli gelinlikleri dilerseniz kabarık modellerde dilerseniz balık model gelinliklerde kullanabilirsiniz. Şıklığın ve zarafetin ön planda olduğu sırt dekolteli gelinliklerde Fransız dantelleri de tercih edebilirsiniz.

Sırt Dekolteli Gelinliklerde Aksesuar Seçimi

Sırt dekolteli gelinlikler ile şık küpeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle boynunuzu açıkta bırakmaya özen göstermeniz bu kıyafetler ile zarafetinizi göz önüne çıkarmanızı sağlayacaktır. 2016 sırt dekolteli gelinlik modelleri tercih edilirken önü kapalı sırt kısmı tamamen açık modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer önü danteller ile kapalı modelleri tercih ederseniz aksesuarlarınızı yalnızca küpeden yana kullanabilirsiniz. Küpe seçiminde incileri kullanabilirsiniz.

Sırt dekolteli gelinlik modellerinde saçların toplu olması gelinlik modelini ortaya çıkaracaktır. Saçlarınıza kullanacağınız aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Gelinliği ön plana çıkaran aksesuarlardan biri de gelin taçlarıdır. Özellikle çiçekli taçlar son dönemlerde sık sık kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Yüksek taç modelleri de kabarık gelinlikler ile oldukça uyumlu olmaktadır. Kabarık olmayan, dar kesimli vücudu tamamen saran gelinlik modeli tercihlerinde daha sade taçları tercih edebilirsiniz.

Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Sırt dekolteli gelinlikler tercih ederken ayakkabı modellerini de ön planda tutmanız önemlidir. Özellikle balık model gelinlik tercih eden bayanların stiletto ayakkabılarını tercih etmesi zarif bir görünüm kazanmalarına yardımcı olacaktır. Özellikle gelinlikler ile renkli ayakkabı kullanımı son dönemlerde fazlasıyla tercih edilmektedir. Bembeyaz bir gelinlik tercih ederseniz özellikle pudra rengi ayakkabıları kullanabilirsiniz. Kabarık gelinlikler ile bilekten bağlamalı modelleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle butik tarzı ayakkabıları önden bağlamalı dantel modelli ayakkabıları tercih ederek ayaklarınızdaki şıklığı ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer gelinliğinizi sade olarak tercih ederseniz ayakkabı tercihlerinizi renkli, taşlı modellerden yana tercih edebilirsiniz.

Sırt dekolteli gelinlikler ile bilekten bağlamalı kurdeleli modelleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle kalın kurdeleler kabarık gelinlikler ile oldukça şık bir görünüm sağlamaktadır. Ayaklarında şıklık kadar rahatlıkta isteyen gelinler dolgu topukları ya da babet ayakkabı modellerini tercih edebilirler. Babetler özellikle dantel, inci detayları ile oldukça şık durmaktadır. Hem şıklığı hem de rahatlığı babet ayakkabılar ile yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tüllü Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 tüllü gelinlik modelleri ve tüllü gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.